/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » ترکمن‌های عراق: همه‌پرسی باطل است/ بغداد برای حمایت از شهروندان مداخله کند
ترکمن‌های عراق: همه‌پرسی باطل است/ بغداد برای حمایت از شهروندان مداخله کند آزربایجان تورکونون اوجا سئسی ? ? اوغوزتی‌وی OğuzTV ? @oguztv ???

ترکمن‌های عراق: همه‌پرسی باطل است/ بغداد برای حمایت از شهروندان مداخله کند

اوغوز تی وی:هیات عالی هماهنگی احزاب ترکمن عراق متشکل از هشت حزب ترکمن در بیانیه ای ضمن تاکید دوباره بر مردود بودن همه پرسی انجام شده در کردستان عراق، از دولت مرکزی این کشور خواست که از جان شهروندان به ویژه اقلیت ها از جمله ترکمنان در مناطق مورد اختلاف حمایت کند.

این شورا با انتشار بیانیه ای امروز چهارشنبه اعلام کرده است که اقلیت ها به ویژه ترکمنان در مناطق مختلط (مورد اختلاف) از جمله کرکوک در معرض اقدامات ارعاب انگیز افراد مسلح کرد قرار گرفته اند و از دولت مرکزی می خواهند برای حفاظت از جان آنان مداخله کند.

این بیانیه اضافه کرده است که بیش از یک هفته است که گروه های مسلح مرتبط با (نجم الدین کریم) استاندار برکنار شده کرکوک، با حرکت در خیابان ها و کوچه ها و تیراندازی ها و سردادن شعارهای تحریک آمیز، جوی از ارعاب را در بین شهروندان به راه انداخته اند.

هیات عالی هماهنگی احزاب ترکمن عراق افزوده است که به رغم درخواست های مکرر از دولت مرکزی تاکنون هیچ گونه تدابیری برای حفاظت از جان شهروندان در مناطق مختلط و در راس آنها کرکوک اتخاذ نکرده است.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture