/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » ترکیه مواضع “پ.ی.د” در شمال سوریه را بمباران کرد؛ ۲۹ تروریست به هلاکت رسیدند

ترکیه مواضع “پ.ی.د” در شمال سوریه را بمباران کرد؛ ۲۹ تروریست به هلاکت رسیدند

اوغوز تی وی:ساعتی پس از هشدار نخست‌وزیر ترکیه، در مورد اقدام آنکارا در صورت مواجهه با تهدید مرز‌هایش، منابع دولتی در ترکیه تأیید کردند که ارتش این کشور، مواضع گروه تروریستی پ.ی.د را در شمال سوریه را گلوله‌باران کرده است.

به گزارش اوغوز تی وی و به نقل از رسانه‌های ترکیه، تانک‌های نیروهای مسلح ترکیه مستقر در منطقه مرزی کیلیس، مواضع تروریست های جدایی طلب پ.ک.ک و پ.ی.د را در شهرستان اعزاز حلب هدف قرار دادند.

نیروهای مسلح ترکیه دیروز پس از اینکه تروریست های جدایی طلب پ.ک.ک و پ.ی.د محل پایگاه نظامی اکچا باغلار را از منطقه ماراناس واقع در جنوب غربی شهرستان اعزاز هدف قرار دادند، طبق قواعد تعامل به روی آنان آتش گشودند.
زکریا کارسلی، فرمانده نیروهای مسلح ترکمن جبهه الشامیه وابسته به ارتش آزاد سوریه در گفتگو با خبرگزاری آناتولی اعلام کرد: بر اثر آتش تانک‌های نیروهای مسلح ترکیه (TSK) مستقر در شهر مرزی کلیس به مواضع تروریست های جدایی طلب پ.ک.ک و پ.ی.د در شهرستان اعزاز سوریه، تعداد زیادی از تروریست‌ها کشته و زخمی شدند.

وی افزود: “۱۰ شبه نظامی پ.ی.د در نتیجه حملات نیروهای مسلح ترکیه به مواضع پ.ی.د در روستای مینیک، و ۱۲ نفر در اطراف روستای مرعناز و ۷ تن دیگر در روستای مریمین، در مجموع ۲۹ نفر کشته شدند. حملات نیروهای مسلح ترکیه همچنان ادامه دارد.

وی افزود: در پی حمله توپخانه ای نیروهای مسلح ترکیه به مواضع پ.ی.د خساراتی به آنها وارد کردند که شبه نظامیان این گروه از شهرک منغ و فرودگاه این شهرک عقب نشینی کردند.

نیروهای مسلح ترکیه دیروز پس از اینکه تروریست های جدایی طلب پ.ک.ک و پ.ی.د محل پایگاه نظامی اکچا باغلار را از منطقه ماراناس واقع در جنوب غربی شهرستان اعزاز هدف قرار دادند، طبق قواعد تعامل به سوی آنها آتش گشودند.
آمریکا به تازگی از زبان سخنگوی وزارت خارجه، جان کربی، اعلام کرده بود که بر خلاف ترکیه، حزب اتحاد دموکراتیک سوریه را گروهی تروریستی نمی‌داند و همین سخنان باعث فراخواندن سفیر ایالات متحده به وزارت خارجه ترکیه شد.
در حالی‌که ایالات متحده و فرانسه از ترکیه خواسته‌اند حملات خود در خاک سوریه علیه شبه‌نظامیان کرد در آن کشور را متوقف کند، نخست‌وزیر ترکیه گفته‌است کشورش به «حملات متقابل» خود علیه «اتحاد دمکراتیک» (پ‌ی‌د) ادامه خواهد داد.

احمد داووداغلو، نخست‌وزیر ترکیه، ۲۵ بهمن‌ماه در گفت‌‌وگویی تلفنی با آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، گفته است آنکارا «اجازه نخواهد داد پ‌ی‌د به عملکرد خشونت‌بار خود ادامه دهد. نیروهای امنیتی ما واکنش لازم را داده‌اند و به این کار ادامه خواهند داد».

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture