/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » تشکیل پرونده جدید ساختگی دیگر برای سیامک میرزایی زندانی ملی‌ وسیاسی در زندان اوین  

تشکیل پرونده جدید ساختگی دیگر برای سیامک میرزایی زندانی ملی‌ وسیاسی در زندان اوین  

اوغوز تی‌وی :خبرگزاری هرانا – سیامک میرزایی فعال حرکت ملی‌ و آزاد بخش آزربایجان جنوبی  زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین که در حال گذراندن مدت محکومیت سه سال حبس تعزیری خود در بند ۸ زندان اوین است، اخیرا با پرونده جدیدی تحت عنوان “اخلال در نظم زندان و توهین به رهبری” متهم شده است.

به گزارش اوغوز تی‌وی،سیامک میرزایی زندانی سیاسی بند ۸ زندان اوین که در حال سپری کردن محکومیت ۳ ساله‌اش است، طی برخورد و درگیری با زندانیان و گزارش مسئولین حفاظت زندان اوین به مسئولین قضایی، با تشکیل پرونده‌ای به ” توهین به خامنه‌ای ” و ” اخلال در نظم و آسایش عمومی ” متهم شده است.
برای این زندانی از بابت پرونده جدید قرار وثیقه ی ۱۰۰ میلیون تومانی صادر شده است.
یک منبع نزدیک به آقای میرزایی گفت: “اعتصاب غذای ۱۸ روزه سیامک میرزایی و نامه نگاری مکرر به مسئولین ذی صلاح باعث شد تا با طرح یک دعوای سوری علیه این زندانی پرونده جدید تشکیل شود.حفاظت اطلاعات زندان اوین با گزارش مغرضانه به مسئولان قضایی باعث شد، برای این زندانی توسط بازپرسی شعبه ۴ دادسرای عمومی ناحیه مقدس تهران قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی صادر شود.”
سیامک میرزایی فعال تورک آزربایجان جنوبی  روز بیست‌و چهارم تیرماه سال گذشته در شهر مغان (پارس آباد ) بازداشت و جهت بازجویی به بند ۲۰۹ بازداشتگاه اوین منتقل شده بود.
این زندانی چهل روز از مدت بازداشتش را در سلول انفرادی و مابقی را در سلول‌های دو نفره همین بازداشتگاه نگهداری شده بود.
وی پیش از این در سال‌های ٨۵، ٨۶، ٨۹ و ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در مراجع قضایی مربوطه چندین نوبت مورد محاکمه قرار گرفته است.
آقای میرزایی ابتدا در دادگاه انقلاب بهارستان به ریاست قاضی حسنی به تحمل ده سال حبس تعزیری و ۲ سال تبعید به طبس محکوم شد، حکم وی توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر به ریاست قاضی بابایی به ۳ سال حبس تعزیری و ۱ سال تبعید به طبس تقلیل پیدا کرد.
 

 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture