/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » تورکیه جنگ با گروه‌های تروریستی را شدت داد
شهادت 13 نظامی در حادثه سقوط هلیکوپتر در تركيه, ,به هلاکت  رسیدن تروریست‌های پ ک ک @oguztv ? ? ?

تورکیه جنگ با گروه‌های تروریستی را شدت داد

اوغوز تی‌وی : در عملیات هوایی نیروهای مسلح تورکیه علیه سازمان تروریستی پ ک ک در استانهای شیرناک و دیاربکر ۲ تروریست بهلاکت رسیدند.

ستاد مشترک ارتش تورکیه با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام داشت، در منطقه کوهستانی شهرستان لیجه استان دیاربکر و ایکی یاکالار شیرناک علیه تروریستها که در تدارک حمله بودند، با پشتیبانی هوایی عملیات ترتیب داده شد بنابه بررسیهای اولیه در لیجه ۲ تروریست بهلاکت رسیدند.در عملیات در لیجه یک پناهگاه متعلق به تروریستها و در ایکی یاکالار شیرناک نیز یک غار و یک قبضه تیربار دوشکا امحا گردید.
در این میان در عملیات نیروهای مسلح تورکیه در منطقه آواشین – باسیان  در شمال عراق ۶ تروریست کشته شد.استان شیرناک در جنوب شرقی ترکیه قرار دارد و با عراق و سوریه هم مرز است.

جنگنده‌های تورکیه ه طی عملیاتی علیه مواضع گروه تروریستی پ.ک.ک در حومه استان حکاری، دو مقر تسلیحاتی، یک انبار مهمات و یک دستگاه مخابراتی آنها را منهدم کردند.به گزارش  خبرگزاری آناتولی ترکیه ،فرماندهی نیروهای مسلح ترکیه طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: جنگنده‌های نیروی هوایی کشور شامگاه امروز پس از دریافت یک گزارش فوری، مواضع گروه تروریستی پ.ک.ک در حومه استان حکاری عملیاتی را مورد هدف قرار دادند.در این عملیات دو مقر تسلیحاتی، یک انبار مهمات و یک دستگاه مخابراتی متعلق به این گروه تروریستی منهدم شده است. شایان ذکر است جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش ترکیه پس از اجرای موفقیت آمیز این عملیات، سالم به پایگاه‌های خود بازگشتند.

خبری دیگری هم امروز تورکیه را تکان داد در جریان حادثه سقوط یک هلیکوپتر نظامی ارتش ترکیه در استان شرناق در جنوب شرقی این کشور، ۱۳ نظامی از جمله یک ژنرال ارتش ترکیه هنگام سفر به مناطق حساس ترور‌های پکک به شهادت رسیدند.به نقل از رسانه‌های ترکیه، فرماندار استان شرناق ترکیه در بیانیه‌ای گفته است که این هلیکوپتر پس از برخورد با خطوط انتقال برق و تنها سه دقیقه پس از برخاستن سقوط کرده است.این حادثه صبح روز چهارشنبه ساعت ۰۸:۵۵ به وقت محلی روی داده است.به گزارش روزنامه حوریت، ساعاتی پس از این حادثه وزیر دفاع ترکیه به محل حادثه اعزام شده و وقوع آن نیز به رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه نیز ابلاغ شده است.

 وزیر دفاع ترکیه نیز اعلام کرده است: تمام ۱۳ نظامی شهید سوار بر این هلیکوپتر بوده اند.ستاد مشترك نیروهای مسلح تركيه نیز طی بیانیه‌ای اعلام کرده است: این فروند هليكوپتر نظامی از نوع (از ۵۳۲ کوگار) بوده است که در اثر برخورد با خطوط کابل برق فشار قوی سقوط كرد. در اين سانحه غم انگيز ۱۳ سرباز قهرمان نيروهای مسلح كشور به شهادت رسيدند.

 

 

 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture