/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » تورکیه سفرای ایران و روسیه را فراخواند,اسرائیل مناطق نظامی ایرانیان را بمباران کرد
هنوز ایرانی‌‌ها متوجه نشده اند که چرا کشور همسایه ایران تورکیه با وجود ۳۰ ملیون تورک اسیر در ایران و هم ملیت‌های هممرز خود (آزربایجان جنوبی ) باز در حال ساخت دیوار حفاظتی به اسم جلوگیری از ورود قاچاقچیان مواد مخدر است . فقط موضوع قاچاق مواد مخدر و ارز کالا توسط سپاه ااسدرن و زیر داستان آنها اکراد ایرانی‌ بود ،؟

تورکیه سفرای ایران و روسیه را فراخواند,اسرائیل مناطق نظامی ایرانیان را بمباران کرد

اوغوز تی‌وی :در حالیکه رئیس جمهور تورکیه آقای اردوغان گفته، عملیات نظامی این کشور در سوریه علیه تروریست‌ها ادامه خواهد یافت, وزارت امور خارجه تورکیه سفیران ایران و روسیه را به دلیل بمباران شهر ادلب در سوریه احضار کرد.

بنا به گزارش خبرگزاری آناتولی روز سه‌شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ شمسی برابر با ۹ ژانویه ۲۰۱۸ به نقل از وزارت امور خارجه تورکیه , سفرای ایران و روسیه به دلیل “نقض آتش‌بس در ادلب” سوریه احضار شده‌اند.در عین حال، روز سه‌شنبه ۱۹ دی برابر با ۹ ژانویه۲۰۱۸، رئیس جمهوریتورکیه از تداوم عملیات نظامیان این کشور در شمال سوریه در مناطق “عفرین” و “منبج” سوریه خبر داده است.

این مناطق تحت کنترل نیروهای تروریستی  کورد سوری, طرفدار سازمان تروریستی “پ‌ک‌ک” قرار دارند. دولت تورکیه  بارها به حضور نیروهای “ تروریستی کورد ” (ی‌پ‌د) در نزدیکی مرزهای خود اعتراض کرده است. ی‌پ‌د  شاخه نظامی سازمان تروریستی “اتحاد دموکراتیک”  است که اعضای آنرا  کرد‌های مهاجر در سوریه تشکیل میدهند و رابطه تنگاتنگی با تروریستهای “پ‌‌ک‌ک‌” دارد. اهداف این حزب هم همانند دیگر حزب‌های کوردی مبارزه و ایجاد ترور و وحشت بر علیه ملل و بومیان منطقه است تا بتونند وطنی را از اراضی‌ دیگر ملل برای خود دست و پا کنند .  روسیه و تورکیه و رژیم آخوندی فارس در جریان نشست‌هایی در شهر آستانه پایتخت قزاقستان بر سر برقراری آتش‌بس در چند منطقه از جمله ادلب سوریه توافق کرده‌اند.ایران، تورکیه و روسیه کشورهای “ضامن آتش‌بس” در مناطق توافق شده محسوب می‌شوند. حال حمله ارتش سوریه به مناطق تحت حفاظت تورکیه نشان می‌دهد که توافق آستانه می‌تواند “شکننده” باشد و این موضوع می‌تواند اوضاع سوریه را از آنچه که است وخیم‌تربکند.

در کنار این, دیگر خبر‌های رسیده از سوریه حاکیست که جنگنده‌های اسرائیل اهدافی را در شمال شرقی دمشق بمباران کردند که گفته می شود یک انبار مهماتی بوده است و دچار خسارتهای فراوانی شده است.بعضی‌ از خبرگزاریهای ارتش آزاد سوری این انبار را متعلق به ایرانیان میدانند. هنوز مقامات دولت اسرائیل در این مورد چیزی نگفته اند.

 

نیروی هوایی اسرائیل از آغاز جنگ داخلی در سوریه در سال ۲۰۱۱ اهدافی را در خاک سوریه مورد حمله قرار می‌دهد. این حملات به طور عمده متوجه مسیرهای انتقال اسلحه و مهمات حزب‌الله و ایران به خاک لبنان است.

 

یوآل اشتاینیتز وزیر انرژی اسرائیل روز دوشنبه گفت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر فعالیت‌های «چند جانبه» در مقابله با حضور فزاینده‌ی نظامی ایران در سوریه را هدایت می‌کند.

هنگامی که از اشتاینیتز در مورد گزارش‌های مربوط به برگزاری شماری از جلسات «بسیار مهم» بر سر خطرهایی از سمت مرز شمالی پرسیده شد، وی به رادیو ارتش گفت «خشم خاورمیانه دورادور ما شعله می‌کشد، و آنچه بیش از همه مایه‌ی نگرانی است تلاش ایران به استقرار پایگاه‌های نظامی در سوریه است».در مصاحبه‌ای جداگانه، (خبرگزاری ینت)صبح دوشنبه، استاینیتز اشاره کرد از آنجا گرچه «بر کسی پوشیده نیست» که اسرائیل نگران حضور نظامی ایران در سوریه است، دولت نتانیاهو «با عملیات دیپلماتیک، اطلاعاتی، و امنیتی» می‌کوشد مانع از تبدیل کشور جنگ‌زده به «پایگاه نظامی ایران» شود.

 

هفته‌ی گذشته، گادی آیزنکوت رئیس ستاد ارتش گفت که مهم‌ترین تهدید علیه اسرائیل از سوی گروه تروریستی حزب‌الله در لبنان است و پس از آن گروه جهاد اسلامی تحت حمایت تهران که مواضع‌اش در مرز سوریه است.رئیس ستاد ارتش با توصیف رژیم ایران به عنوان «خطری با ابعاد چندگانه» گفت بزرگترین نگرانی، تمایل جمهوری اسلامی به دستیابی قابلیت‌های هسته‌ای است،‌و پس از آن، تلاش‌های این کشور به تسلط بر منطقه.

گادی آیزنکوت

وی به ۱.۵ میلیون دلاری که رژیم آخوندی فارس سالانه صرف هزینه‌های دست‌نشانده‌های خود در لبنان، یمن، سوریه، عراق – به شکل فزاینده‌ای – گروه‌های تروریستی فلسطینی در کرانه‌ی غربی و نوار غزه می‌کند، اشاره کرد.بنا به گفته‌ی آیزنکوت، ایران هر ساله مابین ۷۰۰ میلیون تا ۱ بیلیون دلار به حزب‌الله، ۱۰۰ میلیون دلار به شبه‌نظامی‌های شیعه‌ی سوریه، شبه‌نظامی‌های عراق، شورشی‌های یمن، و جهاد اسلامی فلسطینی و گروه‌تروریستی حماس می‌پردازد.

در ۲۴ ژوئن ۲۰۱۶ سایت المنار متعلق به گروه تروریستی حزب‌الله لبنان خبر داد که حسن نصرالله در یک سخنرانی عمومی با اشاره به محدودیت‌های مالی علیه این گروه گفت: «این محدودیت‌ها تأثیری در وضعیت حزب‌الله ندارد، چون تمام منابع مالی حزب‌الله نه از بانک‌ها، بلکه از سوی ایران تأمین می‌شود.» همچنین گفت: «این پول‌ها همان‌طور به دست ما می‌رسد و موشک‌هایی که با آن اسرائیل را تهدید می‌کنیم.» نصرالله به‌صراحت می‌گوید که « حزب‌الله، بودجه، مخارج، حتی هزینه خوردن و نوشیدن، موشک و سلاح‌های خود را از جمهوری اسلامی در ایران دریافت می‌کند.»

 گزارش‌های جدید به نشر رسیده از سوی رسانه‌های خارجی نشان می‌دهند که در جنگ سوریه، بیش از ۲۰۰۰ افغان تحت امر سپاه کشته و تقریبا ۸ هزار نفر دیگر زخمی شده‌اند.افغانی‌های اعزامی سپاه که اغلب در قبال مزد دریافتی از دولت ایران به سوریه اعزام می شوند در قالب لشکر فاطمیون سازماندهی شده و به جنگ با مخالفان بشار اسد مشغول هستند.

مقام‌ها در وزارت خارجه افغانستان گفته‌اند که ایران از مجبوریت مهاجران افغان‌ها سوء استفاده می‌کند, موضوع اعزام و کشته شدن مهاجران افغان وابسته به ایران در جنگ سوریه، پس از رخصتی زمستانی در اجندای نشست عمومی قرار خواهد گرفت.گزارش‌های بسیاری درباره نحوه جذب این افراد به جنگ در سوریه منتشر شده است. پرداخت مبالغی از پول و دادن اجازه اقامت خانواده در ایران، از جمله مشوق‌هایی است که تهران به شبه‌نظامیان شیعه افغان برای حضور در جنگ‌های منطقه‌ای و فعالیت‌های تروریستی ارائه می‌دهد.ایران با جذب افراد ناآگاه آذربایجانی در مراکزی مانند بسیج و سپاه پاسداران، و با سو استفاده از احساسات مذهبی این افراد، آنها را در راستای منافع سیاسی خود به کار می گیرد و در صورت کشته شدن این افراد، آنها را «شهید» می نامد.
 
تاکنون رژیم اشغالگر ایرانی‌ زیر هویت جعلی “ایرانی‌”و سئو استفاده از احساسات دینی دهها تن از جوانان تورک را از شهرهای مختلف آذربایجان به جنگ سوریه اعزام کرده و شمار زیادی از آنان در سوریه کشته شده اند. هنوز آمار دقیقی از کشته شدگان آذربایجانی در جنگ سوریه منتشر نشده است.حکومت ایران کشته شدگان در جنگ سوریه را «مدافعان حرم»، و مخالفان حکومت این کشته شدگان را «مدافعان اسد» می نامند.
 
حکومت ایران پیشتر در جنگ هشت ساله ایران و عراق نیز شمار بسیار زیادی از شهروندان تورک آذربایجانی را در قالب لشکرهای ٢١ حمزه آذربایجان و ٣١ عاشورای آذربایجان به جبهه های جنگ جنوب کشور فرستاد و هزاران تن از آنها را به کشتن داد.
در ماههای گذشته، دكتر «نورالدين پيرموذن» نماینده سابق اردبیل در نوشته ای که در وبسایت «سازمان مبارزه با نژادپرستی و افترا» منتشر کرد، در انتقاد از نگرش منفعت طلبانه و نژادپرستانه فارس ها نسبت به تورکها نوشت: «ياد آن فرمانده اردبيلي سپاه در كربلاى پنج افتادم كه مي گفت محسن رضايي گفته است اين آذربايجاني ها فقط براي خط شكني و شهادت خلق شده اند و بس!»

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture