/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » تیم ملی فوتبال تورکیه به مصاف ایران خواهد رفت.
تیم های ملی فوتبال ترکیه و ایران در استانبول یک بازی تدارکاتی برگزار می کنند.

تیم ملی فوتبال تورکیه به مصاف ایران خواهد رفت.

اوغوزتی‌وی :تیم ملی فوتبال تورکیه در چهارچوب یک دیدار دوستانه روز دوشنبه ۲۸ ماه جاری در استانبول به مصاف تیم کشور موسوم به ایران خواهد رفت.

فدراسیون فوتبال تورکیه اعلام داشت، این دیدار در ورزشگاه فاتح تریم استانبول و در ساعت ۲۱:۱۵ آغاز خواهد شد.تیم ملی فوتبال تورکیه در آزربایجان جنوبی از حمایت بیشمار تورک‌های آزربایجان برخوردار است .

رژیم پان ایرانیست آخوندی از همبستگی‌ تورک های آذربایجان جنوبی و ترکیه بسیار نگرانند . علیرغم خواست مکرر تورکیه جهت ترتیب دادن یک بازی دوستانه بین باشگاه‌ها یا تیم ‌های ملی‌ , رژیم ایران از هر نوع بازی دوستانه در سطح باشگاه یا در سطح ملی‌ در ایران جلوگیری کرده است .
در سال ٨٩، مقدمات برگزاری بازی دوستانه بین دو تیم تراختور (تراکتورسازی) و گالاتاسرای ترکیه فراهم شد و قرار بود این دو تیم در تبریز و استانبول بازی رفت و برگشت برگزار کنند. در خرداد ماه ٩٦ نیز نایب رئیس باشگاه بشیکتاش در ترکیه از برگزاری دیدار دوستانه بین دو تیم تراکتورسازی و بشیکتاش در آینده نزدیک خبر داد. اما رژیم از انجام این بازیها در ایران جلوگیری کرد.

زیرا رژیم ایران از حمایت تورک‌های آزربایجان جنوبی از تورکیه بسیار در وحشت بوده و بخوبی میداند حضور حتی یک تورکیه یا یک بازی دوستانه بازی بستری خواهد شد برای شعار‌های ملی‌ گرایانه تورک‌ها آزربایجان جنوبی که از فضای فوتبال استفاده کرده و مبارزه آزادی ملی‌ خود را به گوش جهان میرسانند.

خاطر نشان کنیم در سال‌های اخیر و با رشد شعور ملی‌ تورکان آزربایجان تیم‌های فوتبال ملی‌ ایران در آزربایجان جنوبی از هیچ نوع حمایتی برخوردار نبوده و در کنارش حمایت از تیم‌های ملی‌ آزربایجان شمالی و تورکیه در آزربایجان جنوبی به وضوح قابل رویت است .

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture