/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » جزئیات تحریم شدگان سازمان تروریستی سپاه پاسداران ایران اعلام شد
ترامپ عملا کابینه جنگی تشکیل داد ایرانی‌‌ها در ترس احتمال جنگ و هراس تجزیه ایران

جزئیات تحریم شدگان سازمان تروریستی سپاه پاسداران ایران اعلام شد

اوغوز تی‌وی : وزارت خزانه‌داری آمریکا لیست جدید سازمان‌ها اشخاص و نهادهای وابسته به سپاه پاسداران را که بر اساس قانون کاتسا تحریم شده‌اند را اعلام کرد .
به گزارش العربیه فارسی تحریم‌های جدیدی که توسط وزارت خزانه‌داری ایالات‌متحده تحت قانون کاتسا Casta روز سه‌شنبه ۳۱ اکتبر به اجرا گذاشته شد، منجر به بلوکه شدن دارایی‌ها و اعمال ممنوعیت سفر ۴۰ نهاد، شخصیت و مقام نظامى حکومت فارس شد.


با اجراى این قانون، وزارت خزانه‌داری آمریکا این ۴۰ نهاد و افراد ایرانى را به دلیل نقض ممنوعیت توسعه صنعت موشک بالستیک، حمایت از تروریسم جهانی و نقض حقوق بشر، به فهرست تحریم‌ها را اضافه کرد.
برپایه تحریم‌هاى جدید، علاوه بر ممنوعیت مسافرت این افراد و کارکنان این نهادها به ایالات‌متحده و بلوکه کردن دارایی‌هایشان در این کشور، هرگونه روابط مالی با این شرکت‌ها، مؤسسات و افراد خارج از ایالات‌متحده نیز ممنوع اعلام شد.
فهرست اعلام‌شده از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا به شرح زیر است:
۱- بنیاد تعاون سپاه پاسداران
۲- نیروی هوافضای سپاه پاسداران
۳- سازمان جهاد خودکفایی نیروی هوافضای سپاه پاسداران
۴- فرماندهی موشکی الغدیر سپاه پاسداران
۵- سازمان جهاد خودکفایی سپاه پاسداران
۶- سازمان بسیج مستضعفین (نیروی مقاومت بسیج)
۷- قرارگاه سازندگی قائم (وابسته به بنیاد تعاون ارتش)
۸- دانشگاه امام حسین (وابسته به سپاه پاسداران)
۹- دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله وابسته به سپاه پاسداران
۱۰- موسسه مهندسین مشاور ایمن‌سازان (زیرمجموعه قرارگاه خاتم‌الانبیاء سپاه)
۱۱- قرارگاه قرب کربلا (زیرمجموعه قرارگاه خاتم‌الانبیاء سپاه)
۱۲- قرارگاه سازندگی نوح (قرب نوح – زیرمجموعه قرارگاه خاتم‌الانبیاء سپاه)
۱۳- شرکت حرا (زیرمجموعه قرارگاه خاتم‌الانبیاء سپاه)
۱۴- موسسه مهندسی فاطر (زیرمجموعه قرارگاه خاتم‌الانبیاء سپاه)
۱۵- موسسه مَکین (وابسته به قرارگاه خاتم‌الانبیاء سپاه)
۱۶- موسسه مالی و اعتباری مهر (بانک مهر – متعلق به بنیاد تعاون بسیج)
۱۷- شرکت سرمایه‌گذاری مهر اقتصاد ایرانیان (متعلق به بنیاد تعاون بسیج)
۱۸- موسسه عمران ساحل (زیرمجموعه قرارگاه خاتم‌‌الانبیا سپاه – قرب نوح)
۱۹- موسسه راه ساحل (زیرمجموعه قرارگاه خاتم‌‌الانبیا سپاه)
۲۰- موسسه رهاب (زیرمجموعه قرارگاه خاتم‌‌الانبیا سپاه)
۲۱- شرکت مهندسی نفت و گاز سپانیر (زیرمجموعه قرارگاه خاتم‌‌الانبیا سپاه)
۲۲- شرکت مهندسی سپاسد (زیرمجموعه قرارگاه خاتم‌‌الانبیا سپاه)
۲۳- شرکت تهران گسترش (زیرمجموعه قرارگاه خاتم‌‌الانبیا سپاه)
۲۴- شرکت اورینتال اویل کیش
۲۵- مهندسین مشاور ساحل
۲۶- شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا)
۲۷- شرکت فناوری آب‌های عمیق
۲۸- شرکت تایدواتر خاورمیانه (زیرمجموعه بنیاد تعاون بسیج)
۲۹- محمدعلی جعفری (فرمانده کل سپاه پاسداران)
۳۰- حسین سلامی (جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران)
۳۱- حسین طائب (رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران)
۳۲- علی‌اکبر احمدیان (رئیس مرکز راهبردی سپاه پاسداران)
۳۳- عبدالله عراقی (جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران)
۳۴- پرویز فتاح (رئیس کمیته امداد و مدیرعامل پیشین بنیاد تعاون سپاه)
۳۵- احمد فروزنده (از فرماندهان ارشد نیروی قدس سپاه پاسداران)
۳۶- محمد حجازی (از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران)
۳۷- محمدرضا نقدی (فرمانده پیشین بسیج و معاون فرهنگی‌اجتماعی فعلی سپاه)
۳۸- رستم قاسمی (فرمانده پیشین قرارگاه خاتم‌الانبیاء سپاه و وزیر نفت دولت احمدی‌نژاد)
۳۹- مرتضی رضایی (فرمانده اسبق سپاه پاسداران)
۴۰- یحیی رحیم صفوی (فرمانده اسبق سپاه پاسداران و مشاور نظامی رهبر جمهوری اسلامی)
در مقابل، ایران در واکنش به تحریم‌های جدید آمریکا ، تهدید به لغو توافق هسته‌ای، بازگشت به فعالیت‌هاى گذشته و غنی‌سازی اورانیوم با درصد بالا کرده است.
قانون «کاتسا» که مخفف قانون «مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم‌ها» (به زبان انگلیسی) است، علاوه بر تحریم‌ها علیه ایران، تحریم‌هاى دیگرى علیه کره شمالی، روسیه نیز اعمال می‌کند.
تحریم‌هاى وضع‌شده علیه سپاه پاسداران ایران به‌عنوان یک «سازمان تروریستی» براى اولین بار علیه کل این تشکیلات اعمال مى‌شود.

مجلس نمایندگان آمریکا طرح جدیدی را صبح پنجشنبه ۲۶ اکتبر ۲۰۱۷ تصویب کرد که تحریم‌های جدیدی را علیه برنامه موشکی ایران اعمال می کند.
براساس اعلام مجلس نمایندگان، ۴۲۳ نماینده عضو این مجلس به طرحی موسوم به «قانون موشک‌های بالستیک ایران و اجرای تحریم‌های بین‌المللی» که از سوی «اد رویس» رئیس جمهوری‌خواه این کمیته ارائه شد، رای دادند.
این مصوبه مستقیما تحریم تازه‌ای علیه برنامه موشکی ایران اعمال نمی‌کند اما راه را برای اعمال تحریم‌های تازه از سوی دولت آمریکا بخصوص بعد از آزمایش دوباره ایران می گشاید.
این طرح با اشاره به قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل تنظیم شده که ایران را از آزمایش موشک بالستیک با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای منع کرده است.
در بخشی از طرح پیشنهادی آقای رویس آمده است، «سیاست آمریکا این است که از فعالیت ایران در ارتباط با موشک‌های بالستیکی که برای داشتن توانمندی حمل کلاهک هسته‌ای طراحی شده‌اند، از جمله شلیک با استفاده از چنین فناوری‌های موشکی، جلوگیری کند.»
این مصوبه مجلس نمایندگان برای تبدیل به قانون باید از تصویب سنا بگذرد و همچنین رئیس جمهوری آن را امضا کند.
مصوبه روز پنجشنبه در حالی است که مجلس نمایندگان آمریکا عصر چهارشنبه به دو لایحه پیشنهادی علیه حزب الله لبنان، با هدف قطع شریان مالی آن گروه شبه نظامی شیعه مورد حمایت ایران و تحریم اعضای آن به دلیل استفاده از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی رأی مثبت داد.
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، یکی از این مصوبه‌ دولت ایالات متحده را موظف می‌کند افراد و شرکت‌هایی را که در جهت تامین منابع مالی مورد نیاز و همچنین جذب نیرو برای آن گروه شبه نظامی فعالیت می‌کنند تحت تحریم قرار دهد.
در دیگر مصوبه هم که در همین ارتباط تصویب شد، از کاخ سفید خواسته شده است شورای امنیت سازمان ملل متحد را برای اعمال تحریم‌های بین المللی علیه حزب الله به دلیل استفاده از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی تحت فشار بگذارد.
موافق و مخالف چه گفتند
در جلسه تصویب این مصوبات، اد رویس رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا گفت: برپایه این طرح دولت موظف است تحقیق جامعی با هدف شناسایی شرکتها، بانکها؛ نهادها و افراد ایرانی و خارجی که عرضه کننده کالا و قطعات برای برنامه موشک بالستیک رژیم هستند انجام داده و آنها را پس از شناسایی، تحریم کند. هدف این کار قطع همکاری بین رژیم ایران و شرکتهایی است که برنامه موشک بالستیک ایران را تغذیه می کنند. این طرح رابطه بانکهایی را که در تامین مالی برنامه موشکی ایران دخالت دارند، با سیستم بانکی جهانی نیز قطع می کند.
همچنین الیوت انگل، عضو ارشد دموکرات این کمیته نیز در حمایت از این طرح آنرا از ضرورتهای سیاست خارجه آمریکا دانست.
وی گفت: شکی نیست که مقابله با ایران باید یکی از اولویتهای سیاست خارجی آمریکا بماند. ایران یکی از پرکارترین پرورش دهندگان تروریسم در جهان است و به صورت سیستماتیک حقوق بشر را نقض می کند. ضمن آنکه همچنان شاهرگ حیات رژیم سرکوبگر اسد در سوریه است. ایران با گسترش برنامه نامشروع موشک بالستیک خود یکی از چالشهای ماست.
همچنین کوین مک کارتی رهبر اکثریت جمهوریخواه مجلس نمایندگان هم گفت: حتی اگر برجام کاملا اجرا شود این رژیمی است که همچنان مرگ بر آمریکا سر می دهد، تکرار می کنم مرگ بر آمریکا سر می دهد. برپایه برجام یک روز پس از اتمام آن می تواند سلاح اتمی داشته باشد. ایران بدون اهمیت به مفاد برجام اقدامات برهم زننده در منطقه مانند اختلاف افکنی بین شیعیان و اهل سنت را اجرا می کند که خاورمیانه را چندپاره کرده است.
مایک مک کال رئیس کمیته امنیت داخلی مجلس نمایندگان نیز در این جلسه گفت: متاسفانه برجام مملو از نقص است، زیرا که برنامه اتمی ایران را ریشه کن نکرده است. با آزاد کردن پولهای بلوکه شده، مقامات تهران قدرتمندتر شدند. این توافق نتوانست جلوی دیگر اقدامات مخرب تهران را مانند حمایت از تروریسم، برنامه موشک قاره پیما را بگیرد. بنابراین ما امروز اینجا راههای دیگر اعمال فشار را پی گیری می کنیم. خوشبختانه مجلس نمایندگان با دیگر طرحهای خود جلوی آنرا خواهد گرفت.
نگرانی آمریکا
ایالات متحده آمریکا می گوید ایران به روح برجام متعهد نیست. می گوید سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از گروه‌های تروریستی در خاورمیانه از جمله حزب الله لبنان برای بی‌ثبات سازی در خاورمیانه حمایت مالی و تسلیحاتی می کند. همچنین ایران برنامه موشکی خود را ادامه می دهد که در قطعنامه شورای امنیت صریحا ایران از آزمایش موشک بالستیک با قابلیت حمل کلاهک اتمی منع شده است. نقض حقوق بشر از دیگر انتقادات آمریکا به ایران است.
رئیس جمهوری ایالات متحده بعد از ظهر جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۶ استراتژی جدید واشنگتن در برابر ایران را اعلام کرد و با بیان این که نمی‌تواند پایبندی تهران به توافق اتمی دو سال پیش با قدرت‌های جهانی را تایید کند، از استراتژی جدید علیه ایران خبر داد و گفت این استراتژی با اعمال تحریم‌های سنگین علیه سپاه پاسداران ایران آغاز می‌شود.
با اعلام عدم پایبندی ایران به توافق هسته‌ای از سوی پرزیدنت ترامپ، بنا به قانون، کنگره دو ماه فرصت دارد که تصمیم بگیرد که تحریم‌های هسته‌ای ایران را باز گرداند و یا قانونی برای تشدید نظارت بر برجام و فشار بر ایران تصویب کند.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture