/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » جلوگیری از خروج حسن آقا آزربایجان(دمیرچی) از مرز و سفر به آزربایجان

جلوگیری از خروج حسن آقا آزربایجان(دمیرچی) از مرز و سفر به آزربایجان

روز گذشته ماموران امنیتی ایران نمونه ی دیگری از بی‌اخلاقی و قانون شکنی خود را به نمایش گذاشتند.

به گزارش اوغوز تی وی حسن آغا دمیرچی که جهت دیدار با دوستان و نزدیکان خود در حال سفر به جمهوری آذربایجان شمالی بود در مرز مورد بازداشت موقت قرار گرفته و پاسپورت ایشان نیز ضبط گردید.

این در حالی است که ماموران مرزی در ابتدا به پاسپورت حسن آقا مهر خروج زده، اما پس از مدت کوتاهی به سراغ ایشان رفته و از خروج وی جلوگیری کرده اند.

ایشان سپس برای ساعاتی مورد بازجویی ماموران امنیتی قرار گرفته و در نهایت پاسپورت وی برای چندمین بار در سالهای اخیر از سوی نهادهای قضایی ایران توقیف شد.

این ماموران در پاسخ به اعتراضات استاد حسن دمیرچی مبنی بر غیرقانونی بودن این عمل از ایشان خواستند امروز به دادگاه انقلاب تبریز مراجعه نموده و با قاضی مربوطه صحبت کنند.

امروز پس از حضور ایشان در مجتمع قضایی به وی ابلاغ گردید به دلیل تعطیلی در ایام نوروز رسیدگی به پرونده ی ایشان به بعد از تعطیلات موکول شده است.

این فعال شناخته شده ی آزربایجان از بهار سال جاری پس از بازگشت از سفر به آزربایجان شمالی، ممنوع الخروج گردیده و پاسپورت ایشان به دستور وزارت اطلاعات ایران‌مرکز، تهران توقیف شد. پس از مدتها پیگیری مشخص گردید وزارت اطلاعات ایران برای حسن آقا دمیرچی ۶ ماه ممنوع الخروجی در نظر گرفته است.

ایشان در حدود ۱ ماه قبل موفق گردید پاسپورت خود را از دادگاه انقلاب تبریز دریافت نماید اما نهادهای امنیتی ایران باز هم این عمل غیرقانونی و غیراخلاقی خود را تکرار کردند.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture