/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » جنبش بوراسی آزربایجاندیر به صورت بی وقفه و ادامه دار به حرکت خود ادامه میدهد

جنبش بوراسی آزربایجاندیر به صورت بی وقفه و ادامه دار به حرکت خود ادامه میدهد

اوغوز تی وی:اینبار فعالین آگاه و مبتکرین ملی آزربایجانی در شهر خوی با ایده ای بی نظیر و بسیار راحت و سریع و علی الخصوص با امنیت بالا،فعالیتهای خود را درراستای پاک کردن تابلوهای فارسی در کوچه خیابانهای آزربایجان جنوبی ایفای وظیفه نمودند .

آنها قبل از دست بکار شدن اول در محل خود برچسب های رنگی تابلو نویسی را به دو رنگ سورمه ای برای (رنگ زمینه)ورنگ سفید برای (رنگ نوشتاری و نگارش) را آماده کرده وبا چسباندن اسامی تورکی واصیل خود آزربایجان برروی تابلو های سابق و جعلی فارسی در خوی کار را تمام میکنند.
در این عمل تحسین آمیز و بی نظیر فعالین ملی خوی تابلوهای میدان مادر را به آنا و میدان آفتابگردان را به میدان گونه باخان تغییر داده اند وکلا به اسامی اصیل تورکی خود تغییر نام یافت.

خاطر نشان کنیم هفته ی اخیر جنبشی از دل حرکت ملی آزربایجان با نام “بوراسی آزربایجاندیر” (چالیشتای باشلاییب)شکوفا شده که در این جنبش فعالین ملی  طی اقدامی بی نظیر تابلوها و اسامی جعلی و تحمیلی فارسی را که طی هشتاد سال گذشته با بر سر کار آمدن ایرانیان به شهرها ،خیابانهاو حتی رودها و کوهها داده شده را پاک کرده و اسامی اصلی و تورکی را که سالهای سال بر روی آنها بوده را باز برمیگردانند.

منبع اینستاگرام

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture