/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » حبیب ساسانیان فعال ملی آزربایجان وارد 40مین روز اعتصاب غذا شد
حبیب ساسانیان فعال ملی آزربایجان وارد 53مین روز اعتصاب غذا شد HABIB SASANIAN ON DEATHBED- 53 DAY OF HUNGER STRIKE آزربایجان تورکونون اوجا سئسی ? ? اوغوزتی‌وی OğuzTV ? @oguztv ???

حبیب ساسانیان فعال ملی آزربایجان وارد 40مین روز اعتصاب غذا شد

اوغوز تی وی: حبیب ساسانین فعال ملی آزربایجان جنوبی در زندان تبریز در حالی وارد 40 مین روز اعتصاب غذا شد که نزدیکان وی وضعیت جسمی این فعال ملی را نگران کننده اعلام  کرده اند 

گفتنی است این در حالی است که حکومت ایران حاضر  به پاسخگویی خواسته ها های قانونی این فعال ملی نشده است و این فعال ملی همچنان بدون محاکمه به صورت بلاتکلیف در زندان تبریز  بسر میبرد 

خاطر شان میشویم حبیب ساسانیان  در مورخه ۲۶ اردیبهشت ماه سال ۹۵ همراه پنج فعال ملی  تورک آزربایجان جنوبی دیگر در شهر اردبیل بازداشت شد. در اوایل تیرماه سال گذشته رئیس کل دادگستری آزربایجان شرقی این فعالان را «اعضای باند ۶ نفره جاسوسی گامو» معرفی کرد.
 
یک منبع نزدیک به خانواده ساسانیان در مورد آخرین وضعیت این زندانی به در شبکه  های اجتماعی عنوان کرده بود : “حبیب حدود یکسال بدون محاکمه و یا صدور وثیقه در زندان تبریز بود تا اینکه بعد از ۵ روز اعتصاب غذا، هفته گذشته برای وی قرار وثیقه یک میلیارد تومانی صادر شده است.”
 
این منبع مطلع با «ظالمانه» خواندن مبلغ وثیقه در ادامه تاکید کرد: “خانواده ساسانیان توان تهیه چنین وثیقه‌ی سنگینی را ندارند و حبیب بایستی با آن وضعیت بیماری‌هایش در زندان بماند.”
 
پیشتر فعالین ملی آزربایجان جنوبی  گزارش کرده بودند ، آقای ساسانیان از بیماری های مختلف رنج برده و از رسیدگی پزشکی محروم است. در بهمن ماه سال گذشته، این زندانی درپی «بد شدن حالش» به بیمارستان سینا این شهر منتقل شد.
 
حبیب ساسانیان به همراه مهدی جوادزاده، حمید ثقفی، بابک آوند، اسماعیل افخمی و یونس رحیمی بازداشت شد.
 
پیش از این گزارش شده بود، آقای ساسانیان که از فشار خون بسیار بالا و درد چشم رنج می برد، تاکنون چندین بار در زندان از هوش رفته اما با کمک همبندی های خود نجات یافته است.
 
این زندانی سیاسی تاکنون چندین بار از مسئولین بند ۱۲ در زندان تبریز تقاضای رسیدگی پزشکی داشته، اما هربار به تمارض متهم و تهدید شده بود که به بند بدتری تبعید خواهد شد.
 
مظفری رئیس کل دادگستری آزربایجان شرقی مدعی شد این افراد «اسناد طبقه بندی شده نظامی و اقتصادی را جمع آوری می‌کردند و در اختیار دشمنان نظام قرار می‌دادند».
 
Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture