/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » حداد عادل فاشیست روانی‌ : زبان ملل غیر فارس آزاد است این فارسی است که معرض خطر قرار دارد ,کلمات بیگانه به فارسی آسیب زده
حداد عادل فاشیست روانی‌ : زبان ملل غیر فارس آزاد است این فارسی است که معرض خطر قرار دارد ,کلمات بیگانه به فارسی آسیب زده

حداد عادل فاشیست روانی‌ : زبان ملل غیر فارس آزاد است این فارسی است که معرض خطر قرار دارد ,کلمات بیگانه به فارسی آسیب زده

اوغوزتی‌وی : ۰۶ اسفند ۱۳۹۶ غلامعلی حداد عادل فاشیست معروف که همیشه در فراموشی و اختلالات روانی‌ بسر میبرد  ظهر امروز در مراسم شکرشکن که در تالار شیخ مفید دانشگاه قم برگزار شد، با اشاره به اهمیت پاسداشت زبان تحمیلی  فارسی اظهار داشت: با آنکه زبان‌های محلی(ملل غیر فارس تحت اشغال)  زیادی در کشور وجود دارد ولی زبان فارسی‌زبان بیشتر مردم ایران است و ما در فرهنگستان زبان فارسی به دنبال تضعیف هیچ زبان و قومی نیستیم.


به گزارش اوغوز تی وی، وی با بیان اینکه در گذشته انتشار جزوات به زبان  ملل غیر فارس تحت اشغال جرم تلقی می‌شد و گویا الان زبان ملل غیر فارس آزاد است ، ابراز کرد: در جمهوری اسلامی هر کسی می‌تواند به زبان محلی روزنامه و کتاب منتشر کند و حتی در صدا و سیما هم برنامه‌های شبانه‌روزی به پخش زبان‌های بومی و محلی اختصاص دارد.
رئیس فرهنگستان زبان و ادبیات زبان تحمیلی فارسی تصریح کرد: با نگاهی به آثار شاعران بزرگ کشور به ماندگاری و قدرت فراوان زبان فارسی پی می‌بریم و زبان فارسی همواره به‌صورت معجزه‌آسا زبان مشترک همه باسوادان نه تنها در ایران بلکه در نقاط دیگر جهان بوده است.

 غلامعلی حداد  سرکرده نژادپرست های فارس با اشاره به وجود دغدغه واژه‌گزینی برای احیای زبان  تحمیلی فارسی یادآور شد: فرهنگستان زبان و ادبیانت فارسی به‌عنوان سومین فرهنگستان فارسی کشور دغدغه این موضوع را دارد که در این مدت حدود ۶۰ هزار معادل فارسی برای واژگان بیگانه و فرنگی وضع کرده است. در صورتی‌که به این موضوع توجهی نشود زبان فارسی هویت خود را از دست خواهد داد و این لغات در چارچوب زبان فارسی جای نگرفته و هر چقدر این کلمات بیشتر شود تیرگی معنایی آن نیز بیشتر می‌شود.
این در حالی‌ است که حداد عادل قبلا اعتراف کرده بود که زبان فارسی زبان عقیم است که ۵۰%لغات آنرا عربی‌ و بیش از ۳۰% لغات آنرا تورکی ،انگلیسی ،‌اروپایی تشکیل داده است.از طرفی‌ هم گفته بود اگر دانش آموز غیرفارس به زبان رسمی فارسی که به اعتراف خودش زبانی نمناسب به کسب علم است مسلط نشود، دچار ضعف آموزشی می شود.

عادل همواره با توجیهات غیر علمی سعی کرده است زبان تحمیلی فارسی را برای همه ملل غیر فارس تحت اشغال ایران  با اهمیت تر جلوه دهد. به همین خاطر سالانه ده‌ها میلیارد تومان در بنیادهای بسط و گسترش زبان فارسی از دولت بودجه گرفته و با کلمه سازی سعی می کند این زبان را خالص نماید که تا کنون موفقیت چندانی نداشته است.حداد عادل هم ضعف فارسی را قبول دارد هم اینکه سعی‌ می‌کند آنرا زبان علمی‌ نشان دهد.

بنا به اعتراف وزیر آموزش پرورش بابائی,  بیش از ۷۰ درصد مردم در جغرافیایی سیاسی و ۸۰ ساله ایران فارس نیستند و زبان مادری  به زبانی جز فارسی حرف می‌زنند، اما تحصیل در ایران، به هیچ زبانی جز فارسی و ارمنی  امکان‌پذیر نیست. تمامی مدارس در ایران، از مقطع اول دبستان (و پیش‌دبستانی) تا پایان متوسطه  به اجبار فارسی هستند و آموزش انگلیسی و عربی به‌عنوان زبان خارجی و زبان مذهبِ اکثریت، اجباری است.
تعیین زبان رسمی‌ ایران نه بر مبنای علمی‌ یا اکثریت تشکیل دهنده بلکه بر اساس اشغال گری و تحمیل بوده است زبان‌های عربی‌ و تورکی طبق شاخص  بندی سازمان یونسکو و ادبیات شناسان زبان‌های بسیار قدرتمند و انعطاف پذیر در علم هستند و فارسی در مقابل ایندو  در حد لهجه هم نیست بر مبنای جمعیتی هم فارس‌ها ملت دوم در ایران هستند 

غلامعلی حداد عادل همچنین گفته بود  زبان فارسی را یکی از دو رکن اصلی ملت ساختگی  ایرانی و سرمایه و میراث کشور باسمه ایایران  است.: فارسی ظرفی است که اندیشه نیاکان ما در آن جای گرفته است.
وی با بیان اینکه زبان تحمیلی فارسی ابزاری است که هم ارتباط ما را با سایر فارسی‌زبانان در دنیا و هم ارتباط ما را با کسانی که در این سرزمین زندگی می‌کردند و اندیشه خود را در قالب این زبان به یادگار گذاشته‌اند، ممکن می‌کند، گفت: پاسداری از این زبان وظیفه فرد ـ فرد ایرانیان و دولت و نظام است و یک امر حاکمیتی است.

 شعر جنجالی و نژادپرستانه غلامعلی حدادعادل ” فاشیست معروف  فارس”که پیش‌تر  در داخل کتاب فارسی مقطع ششم ابتدایی چاپ در سال ۹۲ به دنبال اعتراض ملت تورک در آزربایجان جنوبی حذف گردیده بود در چاپ جدید مجددا در پشت جلد این کتاب درسی چاپ گردیده است.در این شعر حدادعادل زبان مردم تبریز را فارسی معرفی کرده و آزربایجان  جنوبی را جز قلمرو زبان فارسی نشان داده بود.

 

 

 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture