/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » حضور ائتلاف عربی در یمن بنابه درخواست دولت قانونی این کشور و در چارچوب قوانین بین المللی است

حضور ائتلاف عربی در یمن بنابه درخواست دولت قانونی این کشور و در چارچوب قوانین بین المللی است

بنابه گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) از ریاض، حضور نیروهای ائتلاف عربی در یمن به رهبری پادشاهی سعودی پس از درخواست دولت قانونی یمن و با استناد به قوانین بین المللی و معاهدات عربی برای مقابله با کودتاچیان صورت گرفته است.

همکاری ائتلاف عربی با دولت قانونی یمن باعث شکست قدرتهای بیگانه و محدود شدن دخالت های مخرب رژیم ایران در این کشور شده است و جلوی همکاری رژیم تهران با کودتاچیان برای کنار زدن دولت منتخب مردم و ایجاد ناامنی در منطقه را گرفته است.

قطعنامه تاریخی 2216 شورای امنیت سازمان ملل در آوریل 2015، تروریست های حوثی را به اجرای قطعنامه های 2201 و 2204 سازمان ملل ملزم کرد و از آنها خواست که تصمیم گیری های یکطرفه و غیر منطقی را خاتمه دهند.

همچنین از تروریست های حوثی درخواست شد به برنامه پیشنهادی کشورهای عربی شورای همکاری خلیج و نتایج مذاکرات ملی یمن پایبند باشند و برای رسیدن به راه حلی صلح آمیز و سیاسی تلاش کنند.

تعداد زیادی از کشورها نیز بر اساس قطعنامه 2216 از ائتلاف عربی و مداخله آن در یمن حمایت کردند و بر ضرورت حل بحران یمن از طریق مذاکرات سیاسی و تلاشهای صلح آمیز با محوریت دولت منتخب عبدربه منصور هادی تاکید کرده اند.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture