/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » حضور و اعتراض شدید فعالین حرکت ملی به مسولین اداره ارشاد و انتشارات تیماژ

حضور و اعتراض شدید فعالین حرکت ملی به مسولین اداره ارشاد و انتشارات تیماژ

اوغوز تی وی:پیرو فراخوان اعلام شده، عصر امروز جمع کثیری از فعالین حرکت ملی آزربایجان در شهر اورمیه و تعدادی از نویسندگان شناخته شده اورمیه با حضور در مقابل غرفه انتشارات تیماژ به درج عنوان جعلی استان اورمیه بر روی تبلیغات این انتشارات و هتک حرمت خبرنگار یول پرس شدیدا اعتراض نمودند.
این گزارش حاکی است، پس از انتشار فراخوان اعلام اعتراض از ساعت 1ظهر واحد هایی از نیروهای یگان ویژه ضدشورش با اتوبوس ها در پشت محوطه خالی محل نمایشگاه حاضرشده و نیروهای لباس شخصی نیز به سرعت در داخل نمایشگاه مستقر شدند.
حوالی ساعت سه جمعی از بازدیدکنندگان که از شهر خوی آمده بودند با حضور اعتراضی در غرفه انتشارات تیماژ خواستار پاسخ گویی مسولین ارشاد و انتشارات شدند که با حضور حراست و مسولین ارشاد و عذرخواهی های مکرر مسولین انتشارات این موضوع را اشتباه فردی اعلام کردند.
با حاد تر شدن موضوع به سرعت بنرهای انتشارات تیماژ جمع آوری شده ومامورین لباس شخصی به صورت نامحسوس ماقبل غرفه صف کشیدند.
حوالی ساعت پنج تا لحظه ارسال خبر
حضور و اعتراض مردم و فعالین به درج مطلب تفرقه آمیز و هدفدار استان اورمیه و اهانت به خبرنگار یول پرس ادامه داشت و جو کاملا امنیتی بر نمایشگاه خاکم بود و رئیس و معاونان و حراست و کارمندان ادارا ارشاد اورمیه و مسولین انتشارات تیماژ که دچار وحشت شده بودند سعی می کردند فعالین و مردم را به ارامش دعوت کنند و قول می دادند که با این مسله برخورد خواهد شد، وحشت مسولین آنقدر بود که در ساعت های اخر خواستار جمع اوری غرفه شدند و مسولین انتشارات تیماژ به سرعت غرفه را جمع و به یاری مامورین از نمایشگاه خارج شدند.
رئیس حراست اداره ارشاد که کاملا روحیه خود را از دست داده بود از فعالین حرکت ملی می خواست که به اعتراضات پایان دهند وی دربخشی از سخنان خود به ارسال کتاب های قاچاق و پان کردیستی از شمال عراق اعتراف نمود و گفت که در ماه گذشته قریب به 1000جلد کتاب قاچاق که مروج کردستان بزرگ و تخیلات واهی می باشد جمع آوری شده است.
تجمع اعتراضی فعالین ملی ساعتی قبل پایان یافت ولی مامورین لباس شخصی و یگان ضد شورش همچنان در محل مستقر می باشد.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture