/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » حفاظت زندان تبریز دفترچه و کتاب های آموزشی تورکی آزربایجانی فعالین ملی را مصادره کردند

حفاظت زندان تبریز دفترچه و کتاب های آموزشی تورکی آزربایجانی فعالین ملی را مصادره کردند

اوغوز تی وی:در آستانه فرارسیدن روز زبان مادری حفاظت در زندان مرکزی تبریز دفترچه ها و کتابهای آموزشی زبان تورکی آزربایجانی آقایان آیت مهر علی بیگلو ,محمد رضا باقری و رسول رضوی را مصادره کردند

آیت (یوروش)مهرعلی بیگلو در دانشگاه گیلان در مقطع کارشناسی در رشته مدیریت صنعتی تحصیل کرده و در همین رشته در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه تربیت مدرس تهران فارغ التحصیل شده است.

این فعال مدنی آذربایجانی در حال گذراندن دوران محکومیت ۹ سال حبس تعزیری خود در زندان مرکزی تبریز می باشد.

وی به همراه ۴ تن دیگر از فعال آذربایجانی در اعتراض به حکم  ۹ سال حبس تعزیری از روز ۲۲تیر۹۲ دست به اعتصاب غذا زد که در جریان آن مسئولان زندان تبریز ایشان را به زندان رجایی شهر منتقل نمودند.

روز ۹اردیبهشت۹۲ قاضی باقرپور، رئیس شعبه‌ی سوم دادگاه انقلاب تبریز، آیت(یوروش) مهرعلی بیگلو را به همراه شهرام رادمهر، محمود فضلی، لطیف حسنی و بهبود قلیزاده به اتهام تشکیل گروه غیرقانونی به ۸ سال حبس تعزیری و به اتهام تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به ۱ سال حبس تعزیری و مجموعاً به ۹ سال حبس تعزیری محکوم نمود.

رسول رضوی روز ۱۳آذر۹۲ از سوی ماموران امنیتی در تبریز بازداشت شده بود.

وی روز ۲۶فروردین۹۳ به همراه حسین علی محمدی و طاها کرمانی پس از نزدیک به ۵ ماه بازداشت موقت به قید وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی از زندان مرکزی تبریز آزاد شده بود.

در روزهای بازداشت این فعالان در بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز اخباری مبنی بر «شکنجه شدید» ایشان در برخی از رسانه ها منتشر شد.

پیشتر رسول رضوی به دلیل فعالیت های هویت طلبانه خود از سوی ماموران امنیتی بازداشت و در دادگاه انقلاب به زندان محکوم شده بود.

وی روز ۱۳فرودین۸۹ به دلیل شرکت در تجمع اعتراضی به خشک شدن دریاچه اورمیه به همراه بیش از ۱۰۰ تن از تجمع کنندگان در پل شهید کلانتری بازداشت شد.

پس از آن روز ۱۷مهر۹۰ به هنگام بازگشت از محل کار از سوی ماموران امنیتی بازداشت و پس از تحمل ۱۶ روز بازداشت موقت به قید قرار وثیقه ۳۰ میلیون تومانی از زندان مرکزی تبریز آزاد گردید.

خاطر نشان میششویم این فعالین مدنی همچنان در زندان مرکزی تبریز  در بازداشت بسر میبرند

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture