/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » بمباران روسیه باعث فاجعه مهاجرت حلبیهای شده است
حمله نظامی نیروهای رژیم سوریه به حومه شهر حلب و بمباران این منطقه توسط روسیه، دستکم ۲۰ هزار تن رامجبور به فرار کرد

بمباران روسیه باعث فاجعه مهاجرت حلبیهای شده است

اوغوز تی وی:سازمان ملل متحد جمعه ۵ فوریه اعلام کرد که حمله نظامی نیروهای رژیم سوریه به حومه شهر حلب و بمباران این منطقه توسط روسیه،دستکم ۲۰ هزار تن رامجبور به فرار کرد. این در حالی است که گزارش‌ها حاکی از آن است که در ۱۳ حمله هوایی روسیه در ماه ژانویه، ساختمان‌های پزشکی هدف قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، یکی از سخنگویان سازمان ملل متحد در این باره گفته است: «سازمان ملل متحد اطمینان حاصل کرده که دستکم ۲۰ هزار تن از حومه شمالی حلب در حال فرار هستند. همچنین گزارش‌ها از ازدحام ده‌ها هزار تن در یکی از گذرگاره‌ها با ترکیه حکایت دارد».

و افزوده است: «منابع محلی می‌گویند با وجود این‌که مرزهای ترکیه در برابر رفت و آمد غیر نظامیان بسته است، اما آن‌ها می‌توانند نیازمندی‌های پزشکی فوری خود را از بیمارستان‌های محلی ترکیه دریافت کنند».

در حالی که جنگنده‌های ارتش روسیه به شدت حلب و حومه آن را بمباران می‌کنند، کرملین، کاخ ریاست جمهوری روسیه اعلام کرد که از مذاکرات صلح برای حل وفصل بحران سوریه حمایت می‌کند اما در عین حال به حمایت نظامی از دولت بشار اسد ادامه خواهد داد.

دمتری پیسکوف سخنگوی رسمی کرملین، جمعه ۶ فوریه در کنفرانسی خبری گفت: «به طور مستمر به تلاش‌های خود در چارچوب جامعه جهانی برای یافت راه‌حلی مسالمت آمیز و سیاسی برای بحران سوریه ادامه می‌دهیم».

او افزود: «در همین حال روسیه به پشتیبانی نظامی خود از رهبری قانونی جمهوری عربی سوریه در جنگش علیه تروریسم ادامه می‌دهد».

دولت سوریه همه مخالفان خود را «تروریست» می‌نامد و روسیه رژیم اسد را که با مخالفت گسترده رو به رو است «رهبری قانونی» سوریه می‌داند.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture