/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » حمایت صادق زیباکلام از تروریسم کُردی در اورمیه

حمایت صادق زیباکلام از تروریسم کُردی در اورمیه

اوغوز تی وی:صادق زیباکلام از اساتید علوم سیاسی ایران و از چهره های شناخته شده ی جریان اصلاح طلبی در سخنانی که در اورمیه و در حمایت از یکی از کاندیداهای مجلس شورای اسلامی ایران بر زبان راند حمایت علنی خود از تروریسم کُردی را نشان داد. وی در سخنانی که در اورمیه بیان داشت به حمایت از گروه تروریستی پ.ک.ک که هم اکنون از سوی بسیاری از کشورهای جهان به عنوان گروه تروریستی شناخته می شود پرداخت و چنین بیان داشت: “خواسته ی کُردهای ترکیه چیزی جز دموکراسی راستین نیست.” به گزارش اوغوز تی وی، وی در بخش دیگر سخنان خود مواردی را مطرح کرد که در راستای نفرت پراکنی قومی و افزایش تنش میان اقلیت کُرد ساکن در اورمیه و اکثریت تُورک اورمیه قابل تحلیل است و چنین گفت: “دموکراسی یعنی این که در اورمیه مدرسه ای باشد که بچه های کردها در آن به زبان کردی تحصیل کنند؛ داشتن مدرسه کرد حق مردم است. چیزی که کردها را در اورمیه و مهاباد اذیت می کند،  خیلی قبل تر در کوچه پس کوچه های تهران ما را اذیت می کند و آن نبود دموکراسی است.

این روشن فکر ایرانی در پایتخت فرهنگی آزربایجان حتی سخنی ار چهل میلیون تورک آزربایجانی به زبان نیاورد و با حمایت از اقلیت مهاجر کرد در اورمیه به نوعی به مبارزه با مردم آزربایجان جنوبی پرداخت.

لازم به ذکر است که دکتر هادی بهادری از نامزدهای مورد حمایت جریان اصلاحات در اورمیه با آگاهی قبلی از جو حاکم بر این جلسه از شرکت در این جمع خودداری نموده بود و پس از انتشار این سخنان حاج نادر قاضی پور نماینده ی اورمیه در مجلس شورای اسلامی ایران اعتراض خود به زیباکلام را رسانه های جمعی بیان داشت.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture