/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » حمله خامنه ای به حقوق ملت های غیر فارس در جغرافیای موسوم به ایران

حمله خامنه ای به حقوق ملت های غیر فارس در جغرافیای موسوم به ایران

اوغوز تی وی:به گزارش پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر  علی خامنه ای رهبر حکومت  جعرافیای موسوم به  ایران، او در دیدار جمعی از معلمان و دانشجویان این جغرافیا  ضمن انتقاد از اجرای «بی سر و صدای» سندهای بین‌المللی گفت: این سند 2030 یونسکو و از این قبیل، چیزهایی نیست که جمهوری اسلامی بتواند زیر آنها شانه قرار بدهد و تسلیم شود.

وی در خصوص امضای سند 2030 یونسکو از سوی حکومت  ایران تصریح کرد: “مطلقا مجاز نیست. بنده از شورای عالی انقلاب فرهنگی هم گله‌مند هستم. آنها باید مراقبت می‌کردند و نباید می‌گذاشتند که کار به اینجا بکشد که ما بیاییم و جلوی این کاررا بگیریم. اینجا جمهوری اسلامی است.”

خامنه ای افزود: به چه مناسبت یک مجموعه به اصطلاح بین‌المللی که قطعا تحت نفوذ قدرت‌های دنیاست، این حق را داشته باشد که برای ملت‌های دنیا با فرهنگ‌های مختلف، تکلیف مشخص کند؟

گفتنی است رهبران کشورهای عضو سازمان ملل متحد، در سپتامبر 2015 در اجلاس عالی‌ این سازمان متعهد شدند تا اهداف دستور کار جهانی توسعۀ پایدار 2030 را در سیاست‌گذاری کلان ملی خود از اول ژانویه 2016 اجرایی کنند.

در این سند به مواردی همچون دسترسی به آموزش عالی با کیفیت و برابر، برابرسازی فرصت‌های آموزشی و اجتماعی برای زنان و دختران، ترویج آموزش‌های دوزبانه و چندزبانه در جوامع چندزبانه، تأکید بر آموزش رایگان 12 ساله در مدارس و اجباری بودن 9 سال تحصیلی در مدارس اشاره شده است.

پیش از این سعدالله نصیری قیداری، دبیر کمیسیون ملی یونسکو در ایران در خصوص سند مذکور گفته است:

“این سند به هیچ وجه محرمانه نبوده و از روز نخست تشکیل کارگروه‌ها تمام گزارشات روی سایت کمیسیون بارگذاری شده است. البته هیچ‌کدام از بیانیه‌ها، توصیه‌ها و کنوانسیون‌های یونسکو اجباری و الزام آور نیست. در صورت مغایرت بیانیه‌ای با ارزش‌ها و اهداف ملی و اسناد بالادستی کشور، عدم اجرای آن به صورت رسمی اعلام می‌شود.”

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture