/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » حمله شدید تورکیه ,عربستان و اسرائیل به ایران

حمله شدید تورکیه ,عربستان و اسرائیل به ایران

اغوز تی‌وی:نمایندگان تورکیه,عربستان و اسرائیل در جریان نشست امنیتی مونیخ به شدت رژیم اشغال گر ایران را هدف حمله و انتقاد قرار دادند.جملات تند سخنرانان امروز در کنفرانس امنیتی مونیخ علیه رژیم آخوندی پارسی، نشان از واقعیت‌های تازه نقشه سیاسی منطقه دارد. در آمریکا ریاست جمهوری دونالد ترامپ که موضعی سرسختانه در مقابل ایران دارد، کشورهای منطقه را به بررسی مجدد مواضع و سیاست‌هایشان در مقابل ایران وا داشته است؛ کشورهایی که در مقابل ایران مواضع سختی گرفته‌اند و توازن سیاسی منطقه را به زیان دولت غصب و تروریست پرور فارس تغییر داده‌اند.
آیگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل گفت که هدف نهایی ایران تضعیف عربستان سعودی در خاورمیانه است.وزیر دفاع اسرائیل همچنین خواستار گفتگو با کشورهای عربی برای مقابله با «عناصر تندرو در منطقه» شد.
آویگدور لیبرمنآقای لیبرمن گفت که هدف ایران «تضعیف ثبات در کشورهای خاورمیانه و در نهایت عربستان سعودی است.»به گفته وزیر دفاع اسرائیل «اختلاف اصلی بین یهودیان و مسلمانان نیست. بلکه اختلاف اصلی بین میانه‌روها و تندروها است.»عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان هم در این نشست از ایران «به عنوان بزرگترین کشور حامی تروریسم در جهان» نام برد.
وزیر خارجه عربستان گفت: «ایرانی‌ها می‌گویند که خواستاربازگشایی فصلی جدید هستند. آنها از آینده سخن می‌گویند نه از گذشته. این خیلی خوب است، اما در شرایط فعلی چه کاری باید انجام داد. ما نمی‌توانیم اقدامات آنها را در منطقه نادیده بگیریم. همانطور که قبلا هم گفتم آنها خواستار صدور انقلاب هستند. چگونه ما می‌توانیم با ملتی که هدفش نابودی ما است، ارتباط داشته باشیم. تا زمانی که ایران در رفتارش و در اصولی که این کشور بر پایه آن اداره می‌شود، تغییر ندهد. بسیار دشوار است که با چنین کشوری در ارتباط بود.

عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان سعودیآقای جبیر در بخش دیگری از سخنانش گفت: «چرا ایران تنها کشوری است که تاکنون هدف حمله داعش و یا القاعده قرار نگرفته است؟»
مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه تورکیه هم در سخنانی در نشست مونیخ گفت که ایران در تلاش است تا سوریه و عراق را به دو کشور شیعه تبدیل کند که این بسیار خطرناک است.
molud cavus oglu ile ilgili görsel sonucu
همه سخنرانان امروز از کوشش‌های «برهم زننده ثبات» ایران در کشورهای منطقه صحبت کردند. رفتار ایران حالا بیش از پیش زیر ذره‌بین خواهد بود. وزیر دفاع اسرائیل گفت مشکلات خاورمیانه را می‌شود در سه کلمه «ایران، ایران و ایران» خلاصه کرد. او گفت چشم‌انداز مطلوبش همکاری منطقه‌ای در مقابل ایران است. فضای سیاسی تازه جهان حالا امکان همکاری اسرائیل و کشورهای عرب به رهبری عربستان را در مقابل ایران افزایش داده است. سال ۲۰۱۷ شاید شاهد ترکیب جدید صف‌آرایی‌ها در خاورمیانه باشد.محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، از آمریکا خواست دست از تهدید ایران بردارد.  آقای ظریف در گفتگویی با لیز دوست، خبرنگار بی‌بی‌سی، گفت که اقدامات در آمریکا برای اعمال تحریم‌های تازه علیه ایران تلاشی است برای تحریک کردن تهران.  وزیر امور خارجه ایران هشدار داد در صورتی که تحریم‌های تازه‌ای علیه کشورش وضع شود، ایران نیز در واکنش اقدامات مشابهی را انجام خواهد داد.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture