/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » حکومت ایروان سقوط کرد

حکومت ایروان سقوط کرد

اوغوزتی وی:صدها تن از سربازان ارتش اشغالگر ارمنستان با پیوستن به صفوف راه پیمایان در حال حرکت در خیابان‌های ایروان هستند.سرکیسیان،قصاب قاراباغ نخست‌وزیر ارمنستان به دنبال تشدید مخالفتها ، از سمت خود کناره‌گیری کرد.پس از استعفای سرکیسیان به دنبال راهپیمائی‌های اعتراضی در ارمنستان، «کارن کاراپتیان» نخست‌وزیر موقت این کشور شد.


کارن کاراپتیانبه گزارش اوغوزتی وی  به نقل از تریبیون، پس از استعفای «سرژ سرکیسیان» به دنبال ادامه راهپیمائی‌های اعتراضی در ارمنستان، «کارن کاراپتیان» (کرن کرپتین) نخست‌وزیر موقت این کشور شد.
مرکز رسانه‌ای نخست‌وزیری ارمنستان ساعاتی پیش در بیانیه‌ای اعلام کرد: سرژ سرکیسیان نخست وزیر از سمت خود استعفا داده است.
سرژ سرکیسیان رئیس جمهوری سابق و نخست وزیر این کشور در بیانیه‌ای در اشاره به استعفای خود اعلام کرد: «نیکول پاشینیان» (رهبر مخالفان در اعتراضات اخیر در ارمنستان) درست می گفت. من اشتباه کردم. در چنین اوضاعی چندین راه حل وجود دارد؛ اما نمی خواهم از آن‌ها استفاده کنم. به همین دلیل از ریاست دولت استعفا می دهم.
این در حالیست که صدها نفر از سربازان ساعاتی پیش با لباس فرم نظامی به راهپیمائی‌های اعتراض آمیز در ارمنستان پیوسته بودند.
وزارت دفاع ارمنستان ضمن محکوم کردن این اقدام، تهدید کرد که چنین رفتاری واکنش محاکم قانونی را به دنبال داشته و سربازان مذکور مجازات خواهند شد.
اتحادیه اروپا نیز دیروز با صدور بیانیه‌ای نسبت به ادامه اعتراضات در کشور ارمنستان ابراز نگرانی کرده بود.
در بیانیه صادره از سوی اتحادیه اروپا در این خصوص آمده بود: اتحادیه اروپا خواستار خویشتنداری طرف‌‌های درگیر در ارمنستان است.
این نهاد اروپایی همچنین از این که نشست میان سرژ سرکیسیان نخست وزیر و نیکول پاشینیان رهبر مخالفان این کشور به نتیجه نرسیده و مانع از بروز درگیری‌های بیشتر در این کشور نشده، ابراز نگرانی کرده بود.
این در حالیست که عصر دیروز «نیکول پاشینیان» رهبر مخالفان در اعتراضات اخیر در ارمنستان بازداشت شده بود.
اعتراضات ارمنستان که در اعتراض به تداوم حضور «سرژ سرکسیان» در قدرت آغاز شده همچنان ادامه دارد و در همین رابطه پلیس ارمنستان بیش از ۳۰۰ نفر را تا ظهر دیروز در تظاهرات علیه سرژ سرکیسیان نخست‌وزیر این کشور بازداشت کرده‌ بود.
معترضان خواهان کناره‌گیری سرکیسیان بوده که به مدت ۱۰ سال رئیس‌جمهوری ارمنستان بوده و با تغییر نظام حکومتی هم اکنون عهده‌دار منصب نخست‌وزیری البته با اختیارات بیشتری شده است.
طی روزهای اخیر دهها هزار نفر در شهرهای مختلف ارمنستان دست به تظاهرات زده‌اند و «نیکول پاشینیان» رهبر معترضان خواهان کناره‌گیری سرکیسیان شده است.
معترضان باعث بروز ترافیک شدیدی در ایروان پایتخت ارمنستان شده‌اند و در گیومری دومین شهر بزرگ ارمنستان هم تظاهرات برگزار شده است.معترضان تلاش کردند راه اصلی این شهر به ایروان را مسدود کنند.آنها همچنین قصد بستن جاده‌ها و پل‌های شهر را هم دارند، اما پلیس با استقرار ماموران ویژه و نیروهای گارد ضد شورش مانع از آن شده است.«جاثلیق گارگین دوم» پیشوای مذهبی ارامنه جهان از م

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture