/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » خیانت و اهانت محض شبکه استانی همدان در ماه محرم در رابطه با زبان تورکی

خیانت و اهانت محض شبکه استانی همدان در ماه محرم در رابطه با زبان تورکی

اوغوز تی وی:علی رغم اینکه در ماه محرم تمامی پارچه نوشته های عزاداری به زبان تورکی در کوچه و پس کوچه های همدان به چشم می خورد و اکثر هیات های مذهبی به زبان تورکی نوحه خوانی می نمودند ولی این صداوسیمای استانی همدان هست که با بی شرمی تمام به این ملت دهن کجی نمود و دریغ از اینکه حتی یک دقیقه از عزاداران تورکی را پخش نکرد.
در همین رابطه یکی از کاربران همدانی فعال در فضای مجازی مینویسد:” این روزها که ایام سوگواری سرور و سالارشهیدان امام حسین (ع) می‌باشد هر روز به امید شنیدن نوحه تورکی در شبکه همدان مدام تلویزیون را باز و بسته می‌کنیم اما متاسفانه دریغ از حتی یک نوحه به زبان تورکی در حالی که درصد غالب ساکنین استان همدان تورک می‌باشند.
حتی بنا به شنیده‌ها و مشاهدات جمعی از هم استانیها به وسیله مداحان بومی و غیربومی دست به ترویج مداحی های غیرتورکی می‌زنند که این هم جای شرم و خجالت برای دست اندرکاران این شبکه دارد. چند شب پیش نیز که به روستاهای دستجرد و بکر آباد رفته بودند، ساکنین این شهر را وادار به فارسی حرف زدن میکنند و میخواهند که از آداب ورسوم خود در ایام محرم سخن گویند اما حتی یک کلمه هم تورکی به گوش مخاطب نمیرسانند، واقعا اینقدر سانسور زبانهای غیرفارسی برای چیست؟
از نمایندگان و مسئولین استان همدان میخواهیم که به حقوق مردم غیرفارس استان من جمله برنامه‌های شبکه استانی همدان توجه ویژه ای نمایند.”

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram