/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » خیانت و اهانت محض شبکه استانی همدان در ماه محرم در رابطه با زبان تورکی

خیانت و اهانت محض شبکه استانی همدان در ماه محرم در رابطه با زبان تورکی

اوغوز تی وی:علی رغم اینکه در ماه محرم تمامی پارچه نوشته های عزاداری به زبان تورکی در کوچه و پس کوچه های همدان به چشم می خورد و اکثر هیات های مذهبی به زبان تورکی نوحه خوانی می نمودند ولی این صداوسیمای استانی همدان هست که با بی شرمی تمام به این ملت دهن کجی نمود و دریغ از اینکه حتی یک دقیقه از عزاداران تورکی را پخش نکرد.
در همین رابطه یکی از کاربران همدانی فعال در فضای مجازی مینویسد:” این روزها که ایام سوگواری سرور و سالارشهیدان امام حسین (ع) می‌باشد هر روز به امید شنیدن نوحه تورکی در شبکه همدان مدام تلویزیون را باز و بسته می‌کنیم اما متاسفانه دریغ از حتی یک نوحه به زبان تورکی در حالی که درصد غالب ساکنین استان همدان تورک می‌باشند.
حتی بنا به شنیده‌ها و مشاهدات جمعی از هم استانیها به وسیله مداحان بومی و غیربومی دست به ترویج مداحی های غیرتورکی می‌زنند که این هم جای شرم و خجالت برای دست اندرکاران این شبکه دارد. چند شب پیش نیز که به روستاهای دستجرد و بکر آباد رفته بودند، ساکنین این شهر را وادار به فارسی حرف زدن میکنند و میخواهند که از آداب ورسوم خود در ایام محرم سخن گویند اما حتی یک کلمه هم تورکی به گوش مخاطب نمیرسانند، واقعا اینقدر سانسور زبانهای غیرفارسی برای چیست؟
از نمایندگان و مسئولین استان همدان میخواهیم که به حقوق مردم غیرفارس استان من جمله برنامه‌های شبکه استانی همدان توجه ویژه ای نمایند.”

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture