/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » خیاو/ دادگاه رسیدگی به اتهامات سیامک سیفی و سینا ارشادی بر گزار شد

خیاو/ دادگاه رسیدگی به اتهامات سیامک سیفی و سینا ارشادی بر گزار شد

بر اساس گزارش رسیده به اوغوز تی وی امروز ۱۳ بهمن ماه سال ۱۳۹۴ دادگاه رسیگی به اتهامات واهی  دو تن از فعالین ملی ازربایجان به نام‌های سینا ارشادی و سیامک سیفی بر گزار گردیدبر اساس این گزارش رسیدگی به اتهامات این فعالین در شعبه ۱۰۲ دادگاه انقلاب مشگین شهر به ریاست قاضی سروی بر گزار گردیده است اتهامات این فعالین تبلیغ علیه نظام اختلال در نظم عمومی و فعالیت‌های پان تورکیستی ابراز شده است  جلسه رسیدگی بدون تعین وقت به جلسه بعدی موکول شد   خاطر نشان میشویم این فعالین پیشتر در تظاهرات ضد راسیستی شرکت کرده بوده اند سیامک سیفی  پیشتر به همراه چندین فعال دیگر در این قیام شرکت کرده بود و از طرف نیرو‌های دولتی بازداشت و به زندان انتقال داده شده بود گفتنی است پس از اعتراضات «ضد نژادپرستی» در مشکین‌شهر ماموران امنیتی بارها تلاش کردند سیامک سیفی را بازداشت کنند که به دلیل عدم موفقیت در بازداشت این فعال، ماموران امنیتی دو نفر از برادران او را به جای سیامک سیفی بازداشت کردند.
ماموران امنیتی در مراجعات خود حسن و ابراهیم برادران این فعال را به جای وی بازداشت و پس از چند ساعت آزاد کردند.
ماموران امنیتی به خانواده او گفته بودند «در صورتی که این فعال خود را معرفی نکند هر چند ساعت به منزل مراجعه خواهیم کرد».
سیامک سیفی به دلیل فعالیت‌های هویت طلبانه خود از سوی ماموران امنیتی بازداشت شده است.
روز ۲مرداد۹۲ پیش از گردهمایی سالیانه «ساوالان» ماموران امنیتی با مراجعه به منزل پدری سیامک سیفی قصد بازداشت این فعال آذربایجانی را داشته اند که به دلیل عدم حضور وی در منزل موفق به بازداشت سیامک سیفی نشده بودند.
وی همچنین روز ۸اسفند۹۱ در اولین بازی آسیایی تیم فوتبال تراکتورسازی بازداشت و چندین روز در بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز تحت بازجویی قرار گرفته بود.
روز ۱۸آبان۹۴ در چند شهر آذربایجان تجمعاتی در اعتراض به توهین‌های مطرح شده در صدا و سیما برگزار شد که در جریان این تجمعات ده‌ها نفر از معترضان بازداشت شدند.
در شهر مشکین‌شهر، در جریان این اعتراضات آیدین ذاکری، بیت الله برزگری، علی فیضی، سیامک قارداشی، سینا امامی، سعید امامی زاده، سعید سینه دار، افشین سیفی، شاهین نوبخت، ابراهیم سیفی، فرامرز پوراسماعیلی و شبور عسگری بازداشت شدند که اغلب ایشان پس از چند روز بازداشت آزاد شدند.
همچنین روز ۴آذر۹۴ ماموران امنیتی سینا امامی فعال هویت طلب اهل مشکین‌شهر را که در جریان اعتراضات بازداشت شده بود، دوباره بازداشت کردند.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture