/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » دادگاه تجدیدنظرآزربایجانشرقی حکم 13 سال حبس حسین علی‌محمدی‌ را به 2 سال تقلیل کرد

دادگاه تجدیدنظرآزربایجانشرقی حکم 13 سال حبس حسین علی‌محمدی‌ را به 2 سال تقلیل کرد

اوغوز تی وی:شعبه هفتم دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی با صدور دادنامه در تاریخ ۲۲/۱۰/۹۴ در خصوص دادگاه تجدید نظر جهت حکم ده ساله حبس تعزیری حسین علی‌محمدی‌الوار  رأی قطعی صادر کرد.

به گزارش اوغوز تی و با استناد به شبکه های اجتماعی بر اساس حکم دادگاه  ایشان  رااز بابت اتهام “توهین به مقدسات اسلام” تبرئه و اتهام “احراق اموال عمومی” به تحمل دو سال حبس تعزیری درجه ۵ با احتساب ایام بازداشت قبلی محکوم شده‌اند.
لازم به یادآوری است در حکم مذکور نیز اقرارات متهم در دوران بازداشت انفرادی اداره اطلاعات مورد استناد قرار گرفته است که در تمام مراحل رسیدگی قضایی پرونده اتهامات مطرح شده از سوی متهم  رد و بر اعمال شکنجه جهت اخذ اعترافات دروغین تاکید شده بود.
پیشتر و در پی درخواست تجدیدنظر خواهی این فعال مدنی یکشنبه ۲۰ دی جلسه دادرسی در محل شعبه هفتم دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی به ریاست قاضی عطالو و مستشاران الهیاری و رزاقی برگزار شده بود.
حسین علی‌محمدی‌ الوار  روز ۱۳آبان ۹۲ از سوی ماموران امنیتی در تبریز بازداشت و پس از نزدیک به ۶ ماه بازداشت موقت به قید وثیقه از زندان مرکزی تبریز آزاد شده بود. حمید باقرپور ریاست شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز این فعال مدنی را به اتهام “توهین به مقدسات اسلامی” و “تحریق اموال عمومی به قصد مقابله با حکومت اسلامی”، به ده سال حبس در مرحله بدوی محکوم کرده بود.
این  فعال مدنی پیش‌تر نیز به اتهام تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری، به دلیل نشر مطالبی در نشریه “سوسما” و وبلاگ “سوسوزگول” که در رابطه با مسائل زیست محیطی حول بحران دریاچه ارومیه فعالیت می کرده، از سوی شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز، به ٣ سال حبس محکوم شده بودند که در دادگاه تجدید نظر نیز عیناً تأیید شد.

حسین علی‌محمدی ‌الوار از بابت حکم قطعی۳ سال به اتهام تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری در بند ۱۲ محکومین و بدون رعایت اصل تفکیک جرائم و در میان مجرمین جرائم خطرناک نگهداری میشود . این فعال مدنی با نامه‌نگاری‌های مکرر با مسئولین زندان خواستار اجرای اصل تفکیک جرائم و انتقال به بند سیاسی شده است..
حسین علی محمدی‌الوار از ناراحتی چشمی رنج می برد و به دلیل مشکل در قرنیه چشم می بایست از عینک «یو وی» و قطره های چشم استفاده نماید. وی برای درمان ناراحتی چشمی خود درخواست انتقال دارو از خارج زندان را کرده بود با کارشکنی مسئولان زندان مانع از ورود داروهای چشمی وی شده و روند درمان بیماری چشمی این فعال هویت طلب را با مشکل مواجه ساخته اند.
در تیر ماه۹۴ سازمان عفو بین الملل با صدور بیانیه ای اظهار نگرانی کرده که حکم ۱۰ سال زندان حسین علی‌محمدی‌الوار  «غیر قابل توجیه» و با «اهداف سیاسی» و «براساس اعتراف زیر شکنجه» صادر شده است. در این بیانیه آمده است: «هر این فعال به مدت ۴۲ روز در سلول های انفرادی و بدون دسترسی به وکیل تحت بازجویی قرار داشته اند.»
سازمان عفو بین الملل ضمن در خواست آزادی فوری برای آنها، احکام صادره برای حسین علی محمدی  را مصداق نقض حقوق بشر دانسته و درخواست کرده که «شکنجه های وارده و سایر بدرفتاری های حین بازجویی» مورد بررسی بی طرفانه قرار گیرد و افراد مظنون «در صورت وجود مدرک قابل قبول » به دادگاه معرفی شوند.

لازم به ذکر هست دیگر فعال مدنی بنام طه کرمانی به اتهام تحریق پرچم ایرانبه همراه حسین علی محمدی در همین رابطه بازداشت شده بود 

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture