/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » دادگاه تجدیدنظر حبیب ساسانیان به تاریخ ۵اسفند ۹۶موکول شد
دادگاه تجدیدنظر حبیب ساسانیان به تاریخ ۵اسفند ۹۶موکول شد

دادگاه تجدیدنظر حبیب ساسانیان به تاریخ ۵اسفند ۹۶موکول شد

اوغوز تی‌وی :دوشنبه ۲۳بهمن‌ماه ۱۳۹۶ که قرار بود دادگاه تجدیدنظر حبیب ساسانیان برگزار شود، به دلیل حاضر نبودن یکی از قضات پرونده به تاریخ ۵اسفند ۹۶موکول شد.
 
تاریخ برگزاری دادگاه تجدیدنظر حبیب ساسانیان به‌صورت شفاهی به وی ابلاغ شد. حبیب ساسانیان در دادگاه بدوی به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری به‌صورت غیابی محکوم گردیده است.اتهامات وی «جاسوسی»، «تشکیل گروه»، «تلاش برای تجزیه‌طلبی» و چندین اتهام واهی دیگر است که با دفاعیات صریح وی در دادگاه بدوی، حکم برائت و منع تعقیب برای بخشی از اتهامات، صادر شده بود.
 
حبیب ساسانیان فعال حرکت ملی‌ آزربایجان جنوبی و شاعر ۳۷ ساله چندین بار از حضور در دادگاه تجدیدنظر سرباز زده است. وی در جلسه دادگاه تجدیدنظر که یکشنبه‌ی هفته‌ی گذشته به تاریخ ۸بهمن‌ماه برگزار شد نیز حضور نیافته بود. علت عدم حضور وی در دادگاه «عدم استقلال دادگاه» می‌باشد.به دنبال بی‌اعتنایی حبیب ساسانیان از حضور در دادگاه، شعبه ۲۶دادگاه تجدیدنظر رژیم فاشیست ایرانی‌ در تبریز روز دوشنبه ۱۶بهمن با خانواده حبیب تماس گرفته و تهدید کرد که در صورت عدم حضور حبیب در دادگاه تجدیدنظر و بی‌اعتنایی وی، املاک مورد ضمانت جهت مزایده‌ی عمومی، به اجرا گذاشته خواهد شد. دادگاه از وی خواسته بود تا ۲۳بهمن در دادگاه حاضر شود.
 
امروز بعد از حضور وی در دادگاه اما قاضی پرونده با بهانه قرار دادن عدم حضور یکی از قضات، تاریخ برگزاری دادگاه تجدیدنظر را به ۵اسفند سال جاری موکول کرد.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture