/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » درگیری بین نیروهای تروریست سپاه و دموکرات در آزربایجان جنوبی ۱۴کشته بر جای گذاشت

درگیری بین نیروهای تروریست سپاه و دموکرات در آزربایجان جنوبی ۱۴کشته بر جای گذاشت

 اوغوز تی وی: در گیری‌ها در حومه شهرستان  اوچ ناوا (اشنویه) در آزربایجان غربی میان سپاه ایران و حزب دموکرات کوردستان ادامه دارد. طبق اعلام منابع موثق این درگیری‌ها تا این لحظه ۱۴ کشته در پی داشته است طرفین درگیر میزان تلفات طرف مقابل را بیشتر اعلام  می کنند.

سخنگوی شورای نظامی حزب دمکرات کردستان ایران و فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران روز چهارشنبه ۲۶ خرداد از درگیری در مناطق روستایی شهرستان اوچ ناوا( اشنویه ) خبر داده‌اند.

 بر اساس گزارش  رسانه های حکومتی ایران در این باره روابط عمومی نیروی زمینی سپاه ایران  طی بیانیه‌ای اعلام داشت که “رزمندگان سپاه اسلام اعم از پیش‌مرگان کرد مسلمان، بسیجیان و پاسداران با پشتیبانی مردمی نسبت به تعقیب و برخورد با عوامل ناامن کننده اقدام کردند و در این راستا توانستند دو تیم تروریستی را با تعقیب و گریز و اقدامات اطلاعاتی در منطقه اشنویه متلاشی کرده و ۹ نفر از این اشرار را به هلاکت برسانند.”

همچنین منابع نزدیک به حزب دموکرات کردستان ایران نوشته‌اند که “یکی از تیم‌های پیشمرگه حزب دمکرات کردستان ایران در شهرستان اشنویه در مابین روستاهای “سرگیز و قره‌سقل”  که در میان مردم درحال انجام فعالیت‌های تشکیلاتی و سیاسی بودند، مورد هجوم نیروهای سپاه پاسداران رژیم قرار گرفته و درگیری شدیدی میان نیروهای پیشمرگه حزب دمکرات و نیروهای سپاه پاسداران رژیم روی داده است.”

گفتنی است هنوز آمار دقیق این درگیری گزارش نشده است و طرفین آمار مختلفی را ارائه می‌دهند.

حزب دموکرات کردستان ایران در ماه‌های اخیر اعلام کرده بود “که درگیری مسلحانه با جمهوری اسلامی را دوباره از سر خواهد گرفت” و در این راستا تعدادی از تیم‌های خود را راهی منطقه قندیل در شمال عراق کرده بود.

طرفین درگیر  در خاک آزربایجان جنوبی هم سازمان سپاه ایران و هم حزب دموکرات کوردستان از طرف مجامع بین المللی تروریست و یا حامیان تروریست شناخته میشوند.

گفتنی است نیروهای سپاه ایران دربیشتر مواقع با تروریست های دموکرات کوردستان همکاری می کند و تنها در بعضی مواقع به خاطر نمایش سیاسی اقدام به درگیری های کوچک می کند و بعد از درگیری زخمی ها ی هر دو طرف در بیمارستان های حکومت ایران مداوا میشوند

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture