/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » درگیری در قاراباغ اشغالی و کشته شدن هفت سرباز ارمنی اشغالگر

درگیری در قاراباغ اشغالی و کشته شدن هفت سرباز ارمنی اشغالگر

اوغوز تی وی:در درگیری ارتش آزربایجان با گروه‌های مهاجم ارمنی که قصد حمله به مواضع آزربایجان را داشتند، حداقل پنج  الی هفت تن از نیروهای ارمنی کشته شدند.

به گزارش اوغوز تی وی، وزارت دفاع آزربایجان اعلام کرد، در درگیری که خط جبهه آزربایجان-ارمنستان رخ داده است، حداقل پنج تن از نیررهای ارمنی کشته شدند.

 در بیانیه وزارت دفاع آزربایجان آمده است، شب گذشته(۱۱ فوریه) چندین گروه تخریباتی ارمنی قصد نفوذ و حمله به مواضع آزربایجان را داشتند که این اقدام به درگیری انجامید.

وزارت دفاع آزربایجان تایید کرده است، مرگ بین پنج تا هفت تن از نیروهای خرابکار ارمنی در درگیری شب گذشته تثبیت گردیده است و احتمالا تعداد کشته شدگان بیش از این نیز باشد.

شایان ذکر است که مناقشه قره باغ بین دو کشور آزربایجان و ارمنستان در قفقاز جنوبی از سال ۱۹۸۸ آغاز شد. زمانی که ارمنستان در مورد بخشی از خاک آزربایجان ادعای مالکیت کرد. بر این اساس سال ۱۹۹۲ نیروهای مسلح ارمنستان با حمایت های گسترده روسیه و ایران ۲۰ درصد از اراضی آزربایجان یعنی منطقه کوهستانی قارا باغ و هفت منطقه اطراف آن را اشغال کردند. در نهایت دو کشور در سال ۱۹۹۴ با حضور رؤسای مشترک روسیه، فرانسه و ایالات متحده پس از مذاکرات صلح قرارداد آتش بس را به امضا رساندند

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture