/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » درگیری شدید میان نیروهای عراقی و پیشمرگه‌های کُرد
İraq ordusu peşmərgəyə hücuma keçdi – Son dəqiqə
İraq ordusu peşmərgəyə hücuma keçdi – Son dəqiqə آزربایجان تورکونون اوجا سئسی ? ? اوغوزتی‌وی OğuzTV ? @oguztv ???

درگیری شدید میان نیروهای عراقی و پیشمرگه‌های کُرد

اوغوز تی وی به نقل از العربیه فارسی:پنجشنبه 26 اکتبر، درگیری‌های سنگینی میان نیروهای پیشمرگه کُرد و نیروهای عراقی در نزدیکی گذرگاه مرزی با ترکیه و یک خط لوله بزرگ صادرات نفت، روی داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، جنگجویان کُرد و نیروهای پیشمرگه، خمپاره و موشک‌های ضد تانک، به سمت نیروهای عراقی شلیک کرده و در مقابل پیشروی آن‌ها، مقاومت شدیدی از خود نشان دادند.

از 16 اکتبر تا کنون، نیروهای عراقی، کنترل کامل استان نفت‌خیز کرکوک و مناطق مورد مناقشه دیگری در استان نینوا را از نیروهای کُرد باز پس گرفتند.

صبح پنجشنبه خودروهای زرهی عراقی از منطقه نفت‌خیز زمار واقع در شما غرب موصل حرکت کرده و موفق شدند کنترل شماری از روستاها را به دست بگیرند. در روستاهایی دیگر هم درگیری‌های سنگین روی داد.

مقام‌های اقلیم کردستان هم سپیده‌دم پنجشنبه اعلام کردند نیروهای عراقی به همراه شبه‌نظامیان حشد الشعبی ساعت شش صبح، مواضع نیروهای پیشمرگه را در جبهه شمال زمار واقع در شمال غرب موصل با استفاده از توپخانه سنگین، گلوله باران کردند.

بغداد سعی دارد خط لوله صادرات نفر که به بندر جهان ترکیه می‌رسد و همچنین گذرگاه مرزی فیش‌خابور با ترکیه را به کنترل خود درآورد. این گذرگاه در نزدیکی استان دهوک واقع است که بخشی از اقلیم کردستان است.

اقلیم کردستان چهارشنبه پیشنهادهایی برای کاهش تنش با دولت مرکزی عراق ارائه داد که تعلیق نتایج همه‌پرسی از جمله آن‌ها است. حیدر العبادی رئیس اقلیم کردستان عراق با رد این پیشنهادها گفت: «ما جز لغو نتایج همه‌پرسی و پایبندی به قانون اساسی، چیز دیگری نمی‌پذیریم».

این تحولات در پی برگزاری همه‌پرسی اقلیم کردستان از عراق در روز 25 سپتامبر با وجود مخالفت‌های گسترده داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی روی می‌دهد.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture