/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » در جواب هجوم سپاه به اسرائیل, جنگنده‌های اسرائیل به ده‌ها هدف متعلق به ایران در سوریه حمله کردند
قاسم سلیمانی حملات موشکی به مواضعمان در جولان را فرماندهی کرد در جواب دها انبار مهمات و مواظع نظامی ایران در سوریه توسط ارتش اسرائیل محو شد

در جواب هجوم سپاه به اسرائیل, جنگنده‌های اسرائیل به ده‌ها هدف متعلق به ایران در سوریه حمله کردند

اوغوزتی‌وی:ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای که در توئیتر منتشر کرده می‌گوید «جنگنده‌های نیروی دفاعی اسرائیل، به ده‌ها هدف متعلق به نیروی قدس ایران در سوریه حمله کردند».

این نیروی نظامی در ادامه افزوده است «حملات امشب واکنشی بود به پرتاب راکت‌های نیروی قدس به مواضع نیروی دفاعی اسرائیل در بلندی‌های جولان. گزارشی از زخمی‌ها یا آسیب‌های احتمالی از حمله ایرانی‌ها منتشر نشده است و موشک‌ها به جایی در اسرائیل برخورد نکرده‌اند».

ارتش اسرائیل می‌گوید «حمله» به بلندی‌های جولان، «نشانه دیگری از نیت ایران برای گسترش حضور خود در سوریه و تهدیدهای ناشی از آن علیه اسرائیل و ثبات منطقه است».

در ادامه بیانیه آمده است ارتش اسرائیل «اجازه نمی‌دهد که تهدید ایران در سوریه ریشه بگیرد. دولت سوریه مسئول هر اتفاقی‌ست که در خاک آن کشور رخ دهد».

به گزارش رویترز و اسوشیتدپرس سخنگوی ارتش اسرائیل نیز با اعلام خبر حملات گفته پدافند هوایی در سوریه به سوی جنگنده‌های اسرائیلی شلیک کرده، اما به آن‌ها آسیبی نرسیده‌است. 
رسانه‌های سوری نیز گزارش داده‌اند که ده‌ها موشک ارتش اسرائیل به یک رادار، مواضع پدافند هوایی سوریه و یک انبار مهمات برخورد کرده‌اند.

ساعاتی پیش از این، ارتش اسرائیل اعلام کرده بود که در ساعات اولیه بامداد روز پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت نیروهای وابسته به سازمان تروریستی سپاه پاسداران ایران در سوریه، حدود ۲۰ راکت را به سمت مواضع نیروهای اسرائیل در بلندی‌های جولان شلیک کرده‌اند که شماری از آنها ره‌گیری شده‌اند.

اسرائیل قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس، شاخه برون مرزی سپاه پاسداران ایران که در سر لیست تروریست‌های جهانی‌ قرار دارد را مسئول حمله موشکی بامداد پنجشنبه به مواضع ارتش اسرائیل در بلندهای اشغالی جولان دانست.

به گزارش رسانه‌ها، جاناتان کانریکوس سخنگوی ارتش اسرائیل پنجشنبه ۱۰ مه به خبرنگاران گفت: «قاسم سلیمانی بود که فرمان حمله موشکی را صادر و آن را فرماندهی کرد، اما به اهدافش نرسید». روس‌ها را در جریان گذاشتیم او همچنین تاکید کرد که اسرائیل از پیش، روسیه را در جریان حملات خود که مواضعی در سوریه را هدف گرفت، قرار داده بود.

سخنگوی ارتش اسرائیل در این باره گفت: «پیش از حمله‌مان، از راه کانال‌هایی که برقرار کردیم، روس‌ها را در جریان گذاشتیم». او اما از دادن اطلاعات بیشتر در این باره خوددار کرد.

پیش از این ارتش اسرائیل بامداد پنجشنبه ۱۰ مه در بیانیه‌ای که آن را خبرگزاری‌های محلی پخش کردند، اعلام کرد که اسرائیل، ده‌ها موضع ایرانی را در سوریه در واکنش به حمله موشکی به پایگاه‌های در بلندی‌های اشغالی جولان، هدف قرار داد. این بیانیه افزود که اسرائیل همچنین پنج آتش‌بار موشک ضد هوایی متعلق به نظام سوریه به ریاست بشار اسد را که به سمت هواپیمایش آتش گشودند، بمباران کردند. اسرائیل تاکید کرد که روسیه را در جریان این حملات قرار داده بود.

بریتانیا و آلمان حملات اخیر ایران از خاک سوریه به مواضع نظامی اسرائیل در بلندی‌های جولای را محکوم کردند. دولت آلمان «اقدامات تحریک‌آمیز خطرناک» ایران را در طی حملات شب گذشته از خاک سوریه به مواضع اسرائیلی در بلندی‌های جولان محکوم کرد. وزارت امورخارجه آلمان پنج‌شنبه ۲۰ اردیبهشت به دنبال حملات نظامی متقابل ایران و اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد: «این حملات، اقدامی تحریک‌آمیز و خطرناک است و ما آن را به شدت محکوم می‌کنیم. اسرائیل حق دفاع از خود را دارد.».

طی ماه‌های اخیر تنش بین اسرائیل و رژیم اشغال گر ایرانی‌ در سوریه بالا گرفته‌است. ایران و حزب‌الله لبنان که از حمایت تهران برخوردار است به حکومت بشار اسد در جنگ داخلی این کشور کمک می‌کنند. روسیه دیگر حامی اسد در جنگ داخلی آن کشور است. در ماه‌های گذشته گزارش‌های مختلفی در مورد حملات منتسب به اسرائیل به «اهداف ایرانی سوری» منتشر شد.

رژیم آخوندی هنوز به بیانیه ارتش اسرائیل در مورد وقایع ساعت‌های گذشته واکنشی نشان نداده‌است.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture