/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » در روزهای گذشته بیش از ۶۰۰ نفر از معترضان عرب الاحواز بازداشت شده‌اند
در روزهای گذشته بیش از ۶۰۰ نفر از معترضان عرب الاحواز بازداشت شده‌اند

در روزهای گذشته بیش از ۶۰۰ نفر از معترضان عرب الاحواز بازداشت شده‌اند

اُوغوز تی‌وی:امروز  در مجلس ایران جواد كاظم‌نسب الباجی، نماينده انتسابی رژیم ایران برای مردم عرب الاحواز اعلام کرد که تا کنون در تجمعات این شهر و برخی شهرهای دیگر استان خوزستان در اعتراض به یک برنامه تلویزیونی حدود ۱۵۰ نفر از معترضان بازداشت شده‌اند.


به گزارش وب سایت “عصر ایران”، وی در ادامه تصریح کرد: واقعيت اين است كه همه تجمعات و اعتراضات، مدنی بود و هيچ تخريبی صورت نگرفته است. تمامی اعتراض‌ها در لوای كلام بوده و كاملا نيز كنترل‌شده است.

فعالین جنبش ملی‌ عرب الاحواز تعداد دستگیر شدگان  را بیش از ۶۵۰ نفر عنوان میکنند.در روزهای گذشته در دیگر شهرهای الاحواز شوش و شادگان هم از این نوع بازداشتها به خاطر شعار نویسی و اعتراضات و فعالیت در فضاهای مجازی فعالین توسط مامورین رژیم فارس شده است که از محل نگهداری و وضیعت جسمی و روحی آنها هم تا به امروز هیچ خبری در دست نیست. 

جبهه دمكراتيك مردمي احواز میگوید كه در روزهاى اخیر ودر پي قيام ملت احواز، وزارت اطلاعات وبا همكاري با گروهك تروريستي سپاه پاسداران، جهت ايجاد رعب ووحشت ونيز سركوب روحيه قيام، وشكاندن عزيمت جوانان، دست به دستگير هاي نامشروع وبدون اخطار قبلي وبدون هيچ مجوز قانوني در اكثر شهرهاي احواز از جمله در شوش، الفلاحيه و احواز پايتخت، حميديه، الخفاجيه، الصالحيه، عبادان وبدلايلي چون شعار نویسى بر ديوارها ونصب پرچم احواز در بيش از يك شهر و شرکت در قيام ملت عليه سياستهاي اشغالگران و فعالیت در فضاى مجازى زده، قصد بر به خاك وخون كشيدن افراد ملت دارد.

 

خاطر نشان کنیم  در هفته گذشته حکومت فارس در یک کانال فارسی ملت بزرگ عرب  را مورد اهانت قرار داده است .الاحوازی‌ها در اعتراض به این عمل شنیع حکومت و همچنین به بهانه  فرا رسیدن ۱۳ سالیاد انتفاضه ۱۵ آوریل ۲۰۰۵، روز‌ها در شهر‌های مختلف الاحواز و غلیه  رژیم شوینیست ایران و استعمارگر خارجی‌ فارس به مبارزه برخاستند.ملت عرب  احواز در تاريخ۲۸/۳/۲۰۱۸ در  يك حركت توده اي وتظاهراتي كه طبق شاهدان عيان وبرخي از،سايت هاي مختلف از جمله منابع خبري مربوط به اشغالگران به تظاهرات ملي نامگذاري كردند ملت احوازبا حضوري ملي ويك حركت مردمي شامل نه تنها اين دو روز ننگ در احواز كه دال بر وحشيگري ومخالف قانوني رژيم مركزي تهران چه در زمان حكومت پهلوي وچه اخوندي را محكوم كردند. بلكه با سر دادن شعارهاي ملي ضمن ساختار يك حماسه ي ملي خواستار خروج بدون قيد اشغالگران از سرزمين خود شدند.

طبق اخبار ارسالی‌  وزارت اطلاعات براي متفرق كردن مردم از، سلاحهاي گرم وگاز اشكاور استفاده كرده وبسياري از جوانان را دستگير كردند.  نيروهاي امنيتي بدون در نظر گرفت حضور اقشار مختلف چون زنان وكودكان بطور مستقيم از، سلاح گرم وگازهاي اشك اور استفاده كردند كه منجر به زخمي شدن تعداد زيادي از معترضين شد. كه سپس اين نيروها با تعقيب تظاهركنندكان بسياري از انها ازجمله بيش از، سه زن رو دستگير كه تاكنون از محل نگهداري انها خبري در دست نيست.

در روزهای گذشته خانواده‌های ۵۲۰ نفر از بازداشت‌شدگان اعتراضات مسالمت‌آمیز مردم  عرب الاحواز در مقابل استانداری، دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در اهواز، دفتر نمایندگان احواز در مجلس شورا و مجلس خبرگان ایران تجمع کرده و خواستار تعیین تکلیف و آزادی فرزندان بازداشت‌‌شده خود شدند.

 

 .

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture