/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » در سال ۲۰۱۶ درهر ۲۴ساعت یک فعال ملی‌ غیر فارس دستگیر ,درهر ۷ ساعت یک نفر اعدام شده

در سال ۲۰۱۶ درهر ۲۴ساعت یک فعال ملی‌ غیر فارس دستگیر ,درهر ۷ ساعت یک نفر اعدام شده

اغوز تی‌وی : نقض حقوق ملی ملل غیر فارس نسبت به سال قبل حداقل ۴۰٪ افزایش یافته است،درحوزه حقوق ملی ملل غیر فارس تحت اشغال ایران, در طی سال ۲۰۱۶,  بازداشت ۳۶۶ فعال ملی‌ , برای ۷۰فعال ملی‌ نیز ۹۹۶ ماه حبس تعزیری ،۲۷۶ ماه حبس تعلیقی و ۴۱۰۵ ضربه شلاق صادر شده است. 

در حوزه فعالیت‌های ملی‌ ملل غیر فارس  , دستگیری‌هایی‌ که توسط “اطلاعات” و”حفاظت سپاه” انجام شده و بیش از ۷۵٪ بازداشت‌های را در بر می‌گیرد در این آمار گیری محاسبه نشده است. ۷۵٪ این بازداشت‌ها از سوی نهادهای قضایی یا رسانه های دولتی گزارش نشده اند. با  آمار گزارش شده خود رژیم بازداشت فعالین ملی‌ ملل غیر فارس   ۲۵ ٪ نسبت به سال ۲۰۱۵ افزایش یافته است، هم چنین صدور احکام حبس از سوی دستگاه قضایی رژیم نژادپرست  ایرانی‌ نیز با ۹۵٪ افزایش همراه بوده است.با  آمار خود رژیم هر ۲۴ ساعت یک فعال ملی‌ دستگیر شده است. 
 

اکثر اعدام‌ شدگان از آزربایجان جنوبی میباشند

در سال ۲۰۱۶  محکومیت ۴۵۷ نفر به اعدام و اجرای حکم اعدام ۵۰۸ نفر می باشد که از این تعداد ۳۲ نفر در ملاء عام اعدام شدند که از میان هویت‌های مشخص شده اعدام شدگان، ۵۰۰ نفر از ایشان مرد یا با جنسیت نامشخص و ۸ تن زن بوده اند.در سال ۲۰۱۶ از مجموع ۵۰۸ اعدام ثبت شده که این فقط ۱۹ ٪اعدام‌ها است رژیم انجام داده است.با آمار خود رژیم بطور متوسط هر ۱۵ ساعت یک اعدام روی داده  است .
۸۱ درصد این اعدام ها از سوی نهادهای قضایی یا رسانه های دولتی گزارش نشده اند.اگر ۱۰۰٪همه اعدام‌ها در سال ۲۰۱۶  را حساب کنیم رژیم ایران هر ۷ ساعت  یک نفر را به دار آویخته است . اکثر اعدام‌ شدگان از مناطق غیر فارس, اللخصوص  آزربایجان جنوبی میباشند که از خانواده‌های فقیر  بوده  و به جرم‌های واهی  وبدون داشتن وکیل مدافع حکم اعدام گرفته  بودند.

  • دواستان از اراضی‌ تاریخی‌ آزربایجان جنوبی, استان البرز با دو زندان پرجمعیت با ۳۲٪ در صدر و استان آذربایجان غربی با ۱۲٪ در رده دوم و خراسان با ۸٪ در رده سوم لیست استانهای اجرا کننده حکم اعدام در کشور قرار دارند.
  • زندان رجایی شهر کرج و زندان مرکزی اورمیه دو شهر تاریخی‌ آزربایجان جنوبی در صدر اجرای اعدام در کشورموسوم به ایران قرار دارند.

اغوز تی‌وی

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture