/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » در پی شکست پروژه رقص کردی در تبریز مانقوردان وابسته همانند سپند بالا پایین پریده نفرت پراکنی میکنند
شهریاری خواننده مانقورد و خود فروخته آذربایجانی، از سیاست دولت ایران در راستای کُردیزه کردن آذربایجان اعلام حمایت کرده, با گستاخی تمام حماسه مردم تورک تبریز را به«قشون کشی» تشبیه کرد

در پی شکست پروژه رقص کردی در تبریز مانقوردان وابسته همانند سپند بالا پایین پریده نفرت پراکنی میکنند

اوغوزتی‌وی:دیروز پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ با حضور گسترده ملت تورک تبریز در لاله پارک، علیرغم یورش نیروهای امنیتی‌انتظامی برای حرکت ملی‌ تاریخ دوباره نوشتند. جوانان آذربایجانی در مقابل چشمان ماموران، با شعار‌های ملی‌ به اجرای رقص آذربایجانی پرداخته  و شو تبلیغاتی رژیم را بهم زدند.

برنامه سیاسی دولت شووینیست ایران،که به بهانه رویداد «تبریز ۲۰۱۸»  در سعی اجرای «موسیقی و رقص کردی» در لاله پارک تبریز بود تا فرهنگ و اصالت تورکان آذربایجان، را کمرنگ جلوه بدهند توسط ملت تورک در نطفه خفه شد اهالی تبریز به صورت یکصدا با شعارهای  «بو توپراقدان پای اولماز – بورا کوردستان اولماز»، «داغلار باشی دوماندی – بورا آزربایجاندی»,«آزربایجان وار اولسون – ایسته میین کور اولسون»، «آزربایجان! آزربایجان! آزربایجان!»،«یاشاسین آزربایجان…»، به برگزاری تجمع اقدام کرده و رقص کردی که جز تبلیغات پروژه کردیزه کردن آذربایجان توسط رژیم بود رابایکوت کردند .

در پی شکست این پروژه شووینیست  ایرانی در تبریز,جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ شهریاری  خواننده مانقورد و خود فروخته با انتشار یک پیام  گستاخانه در صفحه رسمی اینستاگرام خود،  به اعتراض آزربایجانی‌ها واکنش داده و علیه ملت تُورک آذربایجان و فعالین حرکت ملی آذربایجان جنوبی  تحقیر و نفرت پراکنی کرد.
این خواننده مزدور و وابسته به وزارت اطلاعات جاهلانه نوشته : «فيلمي مشاهده كردم كه در تبريز عليه كوردهاي عزيز و غيور بي مهري نشان داده مي شد.»

این مطرب اطلاعاتی اعتراض تورک‌های تبریز را با بیشرمی  به «قشون کشی» تشبیه کرده است. وی با اعتراف  به اینکه  جوانان  تورک  در مسائل ملی آذربایجان متحد هستند، این اتحاد را تهدیدی برای «تمامیت ارضی  کشور باسمه ای ایران»میبیند که این خود خط مستقیم اطلاعات و پان ایرانیست هاست .

 وی که قبلا هم به تورک‌های آذربایجان به حرکت ملی‌ آذربایجان, به سمبل‌های ملی‌ مبارزه آذربایجان, به حوادث ملی‌ و تنش‌های ملی‌ تورکان با رژیم و بازیچه رژیم کرد‌ها ،…   توهین کرده بود این بار هم با ژست ایران گرایی و آنتی آذربایجان  با دهان کجی به  ملت تورک و  اراضی‌ ملی‌ آذربایجان زبان درازی کرد.این خواننده مانقورد در نزد تورکان آذربایجان از پایگاه اجتماعی برخوردار نیست و چند سالی است که تمامی کنسرت‌های او توسط ملت تورک و ملی‌ گرایان آذربایجان بایکوت می‌شوند.

 

 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture