/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » در گیری خونین بین ملت عرب و سپاه پاسداران در ۷مین روز اعتراضات کشور اشغالی الاحواز
الأحــواز

در گیری خونین بین ملت عرب و سپاه پاسداران در ۷مین روز اعتراضات کشور اشغالی الاحواز

 اغوز تی‌وی :تظاهرات ملت عرب کشور اشغالی الاحواز وارد هفتمین روز خود شد  .تظاهرات احواز پایتخت کشور اشغالی الاحواز و شهر‌های عرب اطراف علیه رژیم غاصب ایران با سرکوب‌های بیشتر رژیم مواجه شد . درهفتمین روز تظاهرات رژیم سرکوبگر ایرانی‌ دستگیری‌ها را افزایش داده و حکومت نظامی اعلان کرده است . ٔبگزارش رادیو و تلویزین دولتی تورکیه, تی‌ ار تی‌ TRT  شدت اعتراضات درهفتمین روز تظاهرات بالا گرفته و نیروهای امنیتی رژیم استعمارگر فارس , بخصوص سپاه پاسداران در متوقف کردن تظاهراتها دچار سختی شده اند. این در حالی است که براساس اخبار رسیده در حمله مردم به یک پاسگاه سپاه، این پاسگاه به اتش کشیده شد و دهها مامور سپاه نیز از سوی مردم مضروب شدند.

به دنبال تشدید تظاهراتها، نیروی برق و خطوط اینترنت شهر قطع شده و انجام هرگونه تظاهرات ممنوع اعلام شده است.گفته می شود که در خلال سرکوب تظاهرات کنندگان دست کم یک تن از معترضین از سوی نیروهای امنیتی کشته شده است.به دنبال حملات مردم به نیروهای سپاه، حسن روحانی   اقدام به برگزاری یک نشست فوق العاده همراه با وزیر کشور و استاندار خوزستان نموده است.این در حالی است که  علی خامنه‌ای رهبررژیم از ترس از دست دادن منبع بزرگ چپاول انرژی و ثروت عرب‌ها  در اظهاراتی خواستار مداخله سریع حکومت این کشور در رسیدگی به مشکلات کشور اشغالی الاحواز ( استان خوزستان) شده بود.

‫الاحواز‬‎ ile ilgili görsel sonucuخبر میرسد که به دنبال تشدید تظاهرات، نیروهای سپاه پاسداران اعلام کرده اند هر فردی که به پاسگاهها و یا اماکن متعلق به این نیروها نزدیک شود بازداشت خواهد گردید.اما در این میان به رغم گذشت ۷ روز از تظاهراتها در اهواز، رادیو و تلویزیون دولتی  رژیم آخوندی ایران از پخش هر گونه خبری در خصوص تظاهراتها خودداری کرده است.در سال ۲۰۰۵ ملت عرب  در اعتراض به آنچه که برنامه ریزی برای تغییر ترکیب جمعیتی در کشور اشغالی الاحواز ( استان خوزستان)از سوی حکومت ایران به زیان ملت عرب خوانده شده بود اعتراضات گسترده‌ای برگزار کردند که در این اعتراضات دهها تن از سوی نیروهای امنیتی کشته و مجروح شدند.

خاطر نشان کنیم با ایجاد کشور باسمه‌ای ایران و به حاکمیت آمدن فارس‌ها کشورعربستان الاحواز به همراه ممالک دیگر (آزربایجان جنوبی ،ترکمنستان جنوبی ،بلوچستان ) تحت اشغال نظامی ایران قرار گرفته و نزدیک به ۹۰ سال است ثروت‌ها و نفت الاحواز به نام نفت ایرانی‌ چپاول میشود و بسیاری از اهالی ان در فقر زندگی می کنند.

 

 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture