/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » دستگیری, شکنجه ,, حکمهای حبس طویل مدت,علیه فعالین حرکت ملی آزربایجان به شدت ادامه دارد

دستگیری, شکنجه ,, حکمهای حبس طویل مدت,علیه فعالین حرکت ملی آزربایجان به شدت ادامه دارد

اوغوزتی وی: دستگیری, شکنجه ,دادگاههای ساختگی با اتهامات واهی,حکمهای حبس  طویل مدت,  ,علیه فعالین حرکت ملی آزربایجان به شدت ادامه دارد.

بنا به گزارشات رسیده به اوغوزتی وی، امیر ابراهیم لو فعال ملی  آزربایجان جنوبی اهل اورمیه در جریان بازی والیبال شهرداری اورمیه و کاله آمل توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.میلاد حاجیلو و محمد اباذری از فعالین ملی  آزربایجان جنوبی ،بعد از گذارندن ۹ روز در اداره اطلاعات شهرستان خوی دیروز به مورخ ۲۷ دی ماه ۱۳۹۶ به بند موقت زندان خوی انتقال داده شدند.میلاد حاجیلو و محمد اباذری از فعالین ملی  آزربایجان جنوبی ساکن شهرستان خوی میباشند که به مورخ ۱۹ دی ماه ۱۳۹۶ بنا به دلایل نامعلوم توسط ماموران اطلاعاتی رژیم شونیست فارس بازداشت شده بودند.به گفته نزدیکان این فعالین علت دستگیریشان به احتمال زیاد در رابطه با تظاهرات اخیر در شهرستان خوی میباشد.

 بنا به گزارش دریافتی اوغوزتی وی٬ مهدی دوستدار فعال ملی و مدنی ساکن شهرستان اردبیل که پیشتر در مورخه ۴ آبان ماه ۱۳۹۶ به اتهام فعالیت های تبلیغی در سطح شهر٬ در راستای طرح مطالبات ملی و مدنی توسط نیروهای امنیتی دستگیر و با صدور قرار بازداشت جهت سپری نمودن مراحل تحقیقاتی و بازجویی به زندان اردبیل متنقل گشته و بعد از گذراندن یک هفته بطور موقت آزاد گشته بود.در رأی صادره دادگاه بدوی از سوی شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری دو شهرستان اردبیل به ریاست قاضی جهانگیری با اتهام واهی تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران با استناد به ماده ۵۰۰ ق. م. ا مصوب ۱۳۷۵ دال بر طرح مسائل قومی و نژادی و ارتباط با لیدر قومگرایان منطقه روبرو گشته است.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture