/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » دفاع از زندان سیاسی در غذای های نذیری و احسان در عاشوراابتکار جالب فعالان

دفاع از زندان سیاسی در غذای های نذیری و احسان در عاشوراابتکار جالب فعالان

اوغوز تی وی:جمعی از فعالان ملی در دفاع از زندانیان سیاسی در شهرهای مختلف آزربایجان جنوبی دست به ابتکار جالب زده اند.
طبق اخبار رسیده به اوغوز تی وی، این عده از فعالان در کاغذ نوشته های گوناگون در میان غذای های نذیری عاشورا قرار داده اند خواستار حمایت از رسول رضوی و دیگر زندانیان سیاسی آزربایجان جنوبی شده اند.
رسول رضوی فعال ملی مدنی آزربایجان که در زندان تبریز بسر می برد امروز وارد دهمین روز اعتصاب غذای خود شده است .
پیشتر وی باانتشار پیام صوتی اعتصاب غذای خود را اعلام کرده است. وی در پیام صوتی خود توضیح داده است: “به نام خدای بزرگ، سرکوب خواسته های بر حق ملت آذربایجان و نژاد پرستی فارسی که در زمان پهلوی پایه گذاری شده است در دوران حکومت جمهوری اسلامی ایران نیز ادامه دارد.هدف این سیستم از بین بردن زبان و فرهنگ ملل ساکن در ایران و ملت آذربایجان وتحمیل زبان و فرهنگ فارسی بر ملل غیر فارس است.من ۵ بار در اعتراض مدنی به این ناحقی ها دستگیر و ربوده شده ام و مورد آزار و اذیت و شکنجه و توهین قرارگرفته ام. بعد از بیست وهشت روز اعتصاب غذا به در خواست فعالین ملی و ریش سفیدان حرکت ملی آذربایجان اعتصاب غذای خود را شکستم ولی با تداوم رفتارهای ظالمانه بار دیگر تصمیم به اعتصاب غذا می نمایم، چون راهی غیر از این برایم نمانده است.”
رسول رضوی از روز ۳۰اردیبهشت ماه ۹۵ در اعتراض به عدم تجمیع احکام صادره علیه وی طبق ماده ۱۳۴، اجرای دوباره نصف حکم پرونده سال ۱۳۹۲که با آزادی مشروط حذف شده بود و بلاتکلیفی در پرونده اعتراضات ضد نژادپرستی دست به اعتصاب غذا زده بودکه بعد از ۲۸ روز اعصاب به در خواست فعالین ملی که نگران سلامتی اش بودند به اعتصاب خود پایان داده بود.
رضوی روز ۲۶ فروردین ۹۳ به همراه حسین علی محمدی پس از نزدیک به ۵ ماه بازداشت موقت به قید وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی از زندان مرکزی تبریز آزاد شده بود.
این فعال در زمان بازداشت در بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز به شدت مورد آزار و اذیت و شکنجه قرار گرفته بود.
پیشتر وی روز ۱۳ فرودین ۸۹ به دلیل شرکت در تجمع اعتراضی به خشک شدن دریاچه اورمیه به همراه بیش از ۱۰۰ تن از تجمع کنندگان در پل شهید کلانتری بازداشت شد.
پس از آن روز ۱۷ مهر ۹۰ به هنگام بازگشت از محل کار از سوی ماموران امنیتی بازداشت و پس از تحمل ۱۶ روز بازداشت موقت به قید قرار وثیقه ۳۰میلیون تومانی از زندان مرکزی تبریز آزاد گردید.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture