/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » دکتر اسدالله اسدی به زندان اوین انتقال داده شد

دکتر اسدالله اسدی به زندان اوین انتقال داده شد

اوغوز تی وی: بر اساس گزارش رسیده به اوغوز تی وی دکتر اسدالله اسدی فعال ملی آزربایجان جنوبی که در روز پنجم اسفند ماه سال جاری در تبریز واقع در محله باغمیشه ، محل کار خود توسط مامورین ایران دستگیر شده بود امروز به زندان اوین بند ۳۵۰ سالن ۷ انتقال داده شده است

 
گفتنی است هنوز از علت بازداشت این فعال ملی خبری در دست نیست پیشتر روز ۲۳تیر۸۹ اسدالله اسدی داغداغان پزشک اهل آزربایجان جنوبی از سوی ماموران امنیتی در تبریز بازداشت گردید. وی پس از ۵ ماه حبس در سلولهای انفرادی اداره اطلاعات تبریز به تهران منتقل شده و ۴ ماه را نیز در انفرادی بندهای ۲۴۰ و ۲۰۹ زندان اوین در حبس به سر برد.
 
اسدالله اسدی به اتهام همکاری با دول متخاصم و همچنین ظاهرا عضویت در حزب خلق مسلمان از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم گردید که در دادگاه تجدید نظر به ۵ سال حبس تعزیری کاهش یافت.
وی پیشتر نیز در سال ۱۳۷۳ به اتهام عضویت در حزب خلق مسلمان متهم شده بود.
مردم آذربایجان به ویژه مناطق زلزله زده قارا داغ، به دلیل خدمات انسان دوستانه پزشکی که وی در آن مناطق به مردم ارائه داده بود، با تهیه طوماری از ۸۰ روستا، ضمن اعتراض به حکم صادره، خواستار آزادی هر چه سریعتر وی شدند که با پیگیری‌ها ایشان، در نهایت حکم صادره به سه سال و نیم کاهش یافت.
 
Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture