/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » رئیس جمهور تورکیه :در طول مرز مشترک با ایران دیوار ساخته می شود
اردوغان: در مرز با ایران دیوار می سازیم آزربایجان تورکونون اوجا سئسی ? ? اوغوزتی‌وی OğuzTV ? @oguztv ???

رئیس جمهور تورکیه :در طول مرز مشترک با ایران دیوار ساخته می شود

اوغوز تی‌وی :رئیس جمهورتورکیه  جناب آقای اردوغان  رسماً اعلام کرد که در طول مرز مشترک تورکیه با ایران دیوار ساخته می شود.به نقل از «ان بی‌سی نیوز» رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهورتورکیه، روز پنجشنبه ۱۱ خرداد در سخنان خود در یک نشست خبری گفته است: در طول مرزهای ترکیه و ایران همانند دیواری که در مرز با سوریه ساخته شده، دیوار کشی خواهد شد.

این تدبیر تورکیه در مرز‌های خود با سوریه ،عراق, ایران و ارمنستان بعلت بهم زدن جمعیت اتنیکی تورکیه با میلیونها  پناهنده سوری و حرکت‌های تروریستی رژیم ایران ایران و تروریست‌های پ ک ک از مرزهای ایران,عراق و سوریه علیه امنیت تورکیه و ملت تورک نشأت گرفته است. رژیم ضدّ تورک آخوندی فارس سال هست از مرز‌های تورکیه و آزربایجان جنوبی (مرز ترکیه با ایران) در بهم زدن امنیت تورکیه ،صادر کردن تروریست ،قاچاق و آلوده کردن تورکیه به مواد مخدر ، فراهم کردن امنیت و حمل نقل تروریست‌های پ ک ک علیه تورکیه سواستفاده می‌کند.

بر اساس سخنان رجب طیب اردوغان، در مرزهای تورکیه و عراق نیز دیوار کشی صورت خواهد گرفت. خبرگزاری ان بی‌سی نیوز می گوید، تورکیه در راستای مقابله با نفوذ شبه نظامیان تروریستی کرد و داعش به خاک این کشور از سال ۲۰۱۴ ساخت دیوار در مرز با سوریه را آغاز کرده ,در سراسر مرز با سوریه دیوار ساخته خواهد شد .
آقای اردوغان همچنین اعلام کرده است: هم اکنون ساخت ۶۵۰ کیلومتر از دیوار در مرز ۹۱۰ کیلومتری با سوریه به اتمام رسیده است.ما همین کار را در مرز با عراق انجام می دهیم و در نقاط مناسب در مرز با ایران نیز این کار انجام خواهد شد.پیشتر ارگون توران، رئیس اداره مجتمع‌های مسکونی وابسته به نخست وزیری تورکیه (TOKİ) از شروع عملیات ساخت دیوار ۱۴۴ کیلومتری در مرز ایران و پایان مرحله اول آن تا اکتبر امسال خبر داده بود.چند ماه گذشته نیز مقامات وزارت دارایی ترکیه اعلام کرده بودند که به منظور حفظ امنیت و مبارزه با قاچاق، مرز خود با ایران و ارمنستان اشغالگر را دیوار خواهند ساخت.

بر اساس گفته‌های ارگون توران، دیوار حائل در مرز ترکیه و ایران در استان‌های(آزربایجانی نشین تورکیه ) ایغدیر و آغری و به طول ۱۴۴ کیلومتر احداث خواهد شد.دیوارهایی که قرار است در مرز با ایران ساخت شود دارای قابلیت حمل و نقل است و در ساخت این دیوارها از بتن‌ با سطح مقاومت بالا به شکل بلوک استفاده خواهد شد.

 

 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture