/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » رئیس مخالفان سوریه: آمریکا باید همه سپاه پاسداران را تروریست اعلام کند

رئیس مخالفان سوریه: آمریکا باید همه سپاه پاسداران را تروریست اعلام کند

اغوز تی‌وی :ناصر الحریری، رئیس هیئت مخالفان رژیم اسد در دور چهارم مذاکرات سوریه در ژنو سوئیس در گفتگو با خبرگزاری آناتولی گفت: دولت اوباما به ایران اجازه دخالت در سوریه را داده بود، ولی دولت جدید ایالات متحده بر خلاف او خواهان تروریست دانسته شدن شبه‌نظامیان وابسته به سپاه پاسداران ایران است.

ادامه سخنان الحریری در این مصاحبه اختصاصی در مورد رژیم غاصب ایرانی‌ و ترور پراکنی تروریست های ایرانی در سوریه به شرح زیر است:
تلاش های بی وقفه تورکیه به منظور میانجی‌گری میان رژیم اسد و مخالفان برای تخلیه ده ها هزار غیرنظامی از مناطق تحت محاصره نیروهای رژیم در حلب ادامه دارد.

تورکیه با این اقدام خود جلو کشتار هزاران غیرنظامی را گرفت. این تحولات در واقع راه مذاکره آستانه را نیز باز کرد. ما در کنار تلاش های برادران تورک برای رسیدن به توافق آتش‌بس در سوریه با جدیت ایستادیم. همه گروه های مسلح مخالفین توافقنامه مذکور رعایت کردند.

دولت تورکیه به عنوان یکی از ضامن های آتش بس در سوریه، نقش خود را با موفقیت ایفا کرده است، اما نیروهای رژیم اسد که روسیه ضمانت آن ها را برعهده دارد، در هفت استان سوریه دست به نقض آتش‌بس زده اند و این روند همچنان ادامه دارد.حمایت ایران از رژیم اسد یکی از موانع بزرگ بر سر برقراری آتش بس در سوریه است. اجلاس آستانه مکمل نشست های ژنو برای رسیدن به صلح دایمی در سوریه شد. من بر این باورم که نه رژیم سوریه و نه ایران در مذاکرات سیاسی هیچ منفعتی را به دست نخواهند آورد.
رژیم غاصب ایرانی‌ مانع اصلی دست یابی به هرگونه توافق سیاسی است
به گزارش رویترز، ناصر الحریری گفته است، ایران مانع اصلی دست یابی به هرگونه توافق سیاسی است.»آقای الحریری همچنین از نقش پشت پرده تروریست های ایرانی در مسایل سوریه ابراز نگرانی کرده است.
به گزارش آسوشیتدپرس، وی از واشینگتن خواسته است تا باردیگر در منطقه نقض فعال تری بازی کرده و مانع مداخله ایران شود، چرا که رژیم غاصب ایرانی‌ «ده‌ها هزار جنگجوی فرقه گرا» را در منطقه پخش کرده است.
ناصر الحریری اضافه کرده است: ضروری که در سطح منطقه و عرصه بین المللی تلاش هایی برای متوقف کردن ایران انجام شود. این انتظاری است که از آمریکا می رود.روسیه و ایران مهم ترین متحدان حکومت بشار اسد در جنگ داخلی سوریه هستند.
در دور چهارم مذاکرات سوریه در ژنو بر نقش عملیات سپر فرات در شمال سوریه تاکید کردیم. پیروزی ارتش آزاد سوریه با پشتیبانی نیروهای مسلح تورکیه در الباب و دیگر مناطق موقعیت مخالفین در مذاکرات ژنو را تقویت خواهد کرد.
این پیروزی هم روحیه جنگاوران و هم روحیه مردم را بالا برد. بازگشت پناهجویان به مناطق آزادشده شروع خواهد شد. تمام زیرساخت های خدماتی، مدارس و بیمارستان ها مجددا بازگشایی و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
اخیرا باراک اوباما،رئیس‌جمهور پشین آمریکا، حکومت اسد، روسیه و ایران را متهم کرده بود که تلاش‌ها را برای پایان دادن به خون‌ریزی‌های در سوریه بی‌نتیجه گذاشته‌اند، و خون کشته‌شدگان سوریه بر دستان آنهاست.
Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture