/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » رسول رضوی فعال ملی آزربایجان با قید وثیقه به مرخصی اعزام شد

رسول رضوی فعال ملی آزربایجان با قید وثیقه به مرخصی اعزام شد

اوغوز تی وی: رسول رضوی فعال نستوه آزربایجان  در اعتراض به حکم  غیر قانونی علیه خود بمدت یک ماه در  اعتصاب غذا بود بر اساس گزارش رسیده به اغوز تی وی ، این فعال ملی امروز به تاریخ ۱۹ تیر ماه سال ۹۵ بعد از هشت ماه زندانی در زندان تبریز،  به مدت یک هفته به مرخصی اعزام شد گفتنی  است چهارشنبه ۲۴دی۹۳ رسول رضوی فعال ملی – مدنی آزربایجانی اهل تبریز پس از بازداشت از سوی ماموران امنیتی در منزل شخصی خود روانه بند قرنطینه ی زندان مرکزی تبریز شد.

 علت بازداشت این فعال مدنی آذربایجانی اجرای حکم ۱ سال حبس تعزیری وی بود.
 
تیر ماه سال جاری( نودو چهار) قاضی باقرپور رئیس شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز رسول رضوی را به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱ سال حبس تعزیری محکوم نمود.
 
این حکم در شعبه ششم دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی به ریاست محمد ایمانی عینا تایید گردید.
 
رسول رضوی روز ۱۳آذر۹۲ از سوی ماموران امنیتی در تبریز بازداشت شده بود.
 
وی روز ۲۶فروردین۹۳ به همراه حسین علی محمدی  پس از نزدیک به ۵ ماه بازداشت موقت به قید وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی از زندان مرکزی تبریز آزاد شده بود.
 
در روزهای بازداشت این فعالان در بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز اخباری مبنی بر «شکنجه شدید» ایشان در برخی از رسانه‌ها منتشر شد.
 
پیشتر رسول رضوی به دلیل فعالیت‌های هویت طلبانه خود از سوی ماموران امنیتی بازداشت و در دادگاه انقلاب به زندان محکوم شده بود.
 
وی روز ۱۳فرودین۸۹ به دلیل شرکت در تجمع اعتراضی به خشک شدن دریاچه اورمیه به همراه بیش از ۱۰۰ تن از تجمع کنندگان در پل شهید کلانتری بازداشت شد.
 
پس از آن روز ۱۷مهر۹۰ به هنگام بازگشت از محل کار از سوی ماموران امنیتی بازداشت و پس از تحمل ۱۶ روز بازداشت موقت به قید قرار وثیقه ۳۰ میلیون تومانی از زندان مرکزی تبریز آزاد گردید.
Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture