/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » رسول رضوی فعال ملی آزربایجان جنوبی از زندان تبریز آزاد شد

رسول رضوی فعال ملی آزربایجان جنوبی از زندان تبریز آزاد شد

اوغوز تی وی: بر اساس گزارش رسیده امروز ۱۰ دی ماه سال جاری رسول رضوی فعال ملی آزربایجان جنوبی از زندان تبریز آزاد شد

 
بنا به گزارش رسیده این فعال ملی به صورت رای باز موقتا از زندان تبریز آزاد شده است این فعال ملی در سال گذشته در روز قدس به خاطر حمایت از مسلمانان تورک اویغور توسط ماموران سپاه دستگیر شد که پس از چند روز بازجویی آزاد شد که بعد از چند ماه در ۲۱ آبان ۹۴ بعد از توهین برنامه فاشیستی فیتیله به ملت تورک آقای رضوی توسط ماموران امنیتی اداره اطلاعات تبریز دزديده شده و به مکان نامعلومی منتقل شده بود که پس از یک ماه بازداشت از اداره اطلاعات به زندان مرکزی تبریز منتقل شد.
 
آقای رضوی به علت شرکت در تجمع روز قدس و حمایت از مسلمانان تورک اویغور به یک سال حبس تعزیری محکوم شد. این درحالی است که قاضی پرونده آزادی موقت وی را با قرار وثیقه صادر کرده بود.
آقای رضوی سه ماه پیش بود که دست به اعتصاب غذا زدند ایشان در اعتصاب سی روزه ی خود خواستار رسیدگی به پرونده و آزادی خود بودند که با وعده‌های دروغین و فشار بر خوانواده ی آقای رضوی خواستار شکستن اعتصاب غذای آقای رضوی شدند تا به پرونده ی وی رسیدگی کنند که ضمن عدم رسیدگی به پرونده ی آقای رضوی ۱۳ ماه حبس تعزیری دیگر به خاطر شرکت در اعتراضات علیه برنامه فاشیستی فیتیله محکوم کردند.
 
پیش از آن هم وی روز ۱۳فرودین۸۹ به دلیل شرکت در تجمع اعتراضی به خشک شدن دریاچه اورمیه به همراه بیش از ۱۰۰ تن از تجمع کنندگان در پل شهید کلانتری بازداشت شد.
Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture