/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » روحانی‌ با این شعار‌ها سعی‌ کرد کردهای مهاجر سویوق بولاغ (مهاباد) را تحریک کند-ویدیو

روحانی‌ با این شعار‌ها سعی‌ کرد کردهای مهاجر سویوق بولاغ (مهاباد) را تحریک کند-ویدیو

 اغوز تی‌وی:حسن روحانی‌ در سفر به غرب آزربایجان  جنوبی با حرکات و سخنرانی‌‌های مرموز و آنتی آزربایجانی خود سعی‌ دارد در این  سفر خود از دولت حامی‌ تروریست به نفع کردهای مهاجر در آزربایجان امتیازاتی دهد.
در مقابل در سفر حسن روحانی‌ به آزربایجان‌غربی برخی از جریانات حامی تروریسم کُردی برای معرفی شهرهای تاریخی و رسمی آزربایجان به عنوان بخشی از کردستان فعالیت‌های مخرب خود را آغاز کردند.

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، نشان میدهد که در ورودی شهرهایی چون سویوق بولاغ (مهاباد),بوکان در آزربایجان‌غربی بنرهایی با تصویر حسن روحانی و شعار “زنده باد کردستان” نصب گردیده است.

روحانی وقتی‌ با این مهاجران و حامیان تروریست در سویوق بولاغ (مهاباد) دیدار کرد , از شعار‌های بژی کردستان -بژی مه هاباد (زنده باد کردستان  زنده باد مهاباد ) بژی خه لکی کورد  (زنده باد ملت کرد )استفاده کرد .روحانی‌ با بیشرمی سویوق بولاغ  شهر ازلی آزربایجان را مرکز تمدن خلق کرد و زبان کردی نامید.
خاطر نشان کنیم دیروز حسن روحانی در اورمیه با کرد های مهاجر و ریس عشیرت‌های آنها در ساختمان فرمانداری آورمیه دیدار کرد این دیدار در حالی‌ صورت گرفت که آزربایجانی‌ها را پشت در فرمانداری نگاه داشته و مانع ورود هر آزربایجانی به این مجلس شدند . این سوال فکر هر آزربایجانی را مشغول می‌کند دولت غاصب فارس که حامی‌ و مسبب اصلی‌ ورود این تروریست‌هاِ در غرب آزربایجان است و همیشه عمل ‌های تروریستی آنها‌را  حمایت کرده وسعی‌ می‌کند با آنها همگام آزربایجان غربی را کرد نشین نشان دهد, در چنین شرایطی! حسن روحانی در اورمیه با کرد های مهاجر و ریس عشیرت‌های آنها درساختمان فرمانداری چه رایزنی‌هایی‌ کرده است و چه نقشه‌هایی‌ برای ملت تورک و آزربایجان کشیده اند؟

این تحرکات جریانات حامی تروریسم کُردی در حالی تداوم دارد که دولت جمهوری اسلامی ایران نیز فعالیت‌های این چنینی را مورد حمایت قرار میدهد و با مطرح کردن نام اقلیت‌های مهاجر درپی کردنشین نشان دادن غرب آزربایجان می‌باشد.

در انتخابات نمایشی و فرمایشی اخیر مجلس شورای اسلامی ایران، شکست سنگین و با اختلاف بسیار بالای نامزدهای کُرد به اسامی ممکان و میلان در اورمیه در حالی رقم خورد که جریانات تروریستی کُرد و همچنین جریانات مختلف ضدتورک برای پیروزی این دو نماینده، ائتلافی غیررسمی تشکیل داده بودند. 

 

 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture