/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » روحانی جواب شعار‌های ملی‌ و اعتراضات مردمی آزربایجان را با دروغ پراکنی و کردستان معرفی کردن تبریز داد
روحانی جواب شعار‌های ملی‌ و اعتراضات مردمی آزربایجان را با دروغ پراکنی و کردستان معرفی کردن تبریز داد

روحانی جواب شعار‌های ملی‌ و اعتراضات مردمی آزربایجان را با دروغ پراکنی و کردستان معرفی کردن تبریز داد

اوغوز تی وی: حسن روحانی (سه‌شنبه ۴ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷) که در ورزشگاه تختی در حضور دانش آموزان و کارمندان اداره‌ها که به اجبار آورده شده بودند شاهد موج گسترده‌ای از اعتراضات و شعارهای ملی- تورکان آذربایجانی شد. اداره آموزش پرورش استان آذربایجان شرقی به دستور استانداری، حضور کلیه دانش آموزان و معلمان این استان را در مراسم استقبال از حسن روحانی اجباری کرده است.وی با ۴ ماه تأخیر در رویداد گردشگری «تبریز ۲۰۱۸»در کنار رقص‌های‌ کردی و غیر آذربایجانی، افتتاح نمود و روز چهارشنبه به نمایش دوروزه خود پایان داد و با آغوشی از دروغ به تهران رفت.

در استادیوم تختی دانش آموزان تبریزی جو حاکم را به نفع آذربایجان تغییر داده , حاضر به گرفتن پرچم ایران در دستهایشان نشدند. آنها پرچم ایران را به زمین انداخته و یکصدا شعار ملی‌ “آذربایجان – آذربایجان” سر دادند. در دستان تعدادی از این دانش آموزان پرچم تیراختور و بوزقورد سمبل حرکت ملی‌ آذربایجان وجود دارد.

رئیس‌جمهور کشور موسوم به ایران طی یک سفر کاملاً تبلیغاتی – سیاسی در تبریز ، حتی نامه‌های نوشته‌شده را بدون اینکه بخواند، با بی‌اعتنایی تمام، در تبریز به سطل زباله سپرد و به تهران رفت.بعد از رفتن روحانی بنا بر ویدئویی که در شبکه‌های اجتماعی منتشرشده است، نامه‌های مردمی ارسالی به «حسن روحانی» رئیس‌جمهور حکومت ایران، از «سطل آشغال» سر درآوردند. بی‌اعتنایی به خواسته‌ها، نامه‌های مردمی نشان می‌دهد حکومت ایران کمترین توجهی به خواسته‌های ملت آذربایجان ندارد و در عمل ثابت می‌کند آزربایجان جنوبی ایران نیست .

وی در صفحه اینستگرم خود عملا به  آزربایجان دهنکجی کرده و کلی‌ دروغ در مورد این سفر و برنامه خود در آزربایجان منتشر کرده و در پایان با نشان دادن رقص کردی ادعا کرده که تبریز کردستان است .این اقدام تُورک ستیزانه، اعتراض گسترده کاربران تُورک آذربایجانی را به همراه داشته است. بسیاری با درج کامنت «تبریز کرد ندارد» ,«مرگ‌ بر‌ رئیس‌جمهوری که‌ چشم‌ دیدن آذربایجان‌ را‌ ندارد»، «آذربایجان کرد ندارد»، «بو تورپاقدان پای اولماز، آزربایجان کردستان اولماز»، «روحانی از کی تا حالا رقص کردی شده رقص محلی آذربایجان!!» و… در صفحه اینستاگرام حسن روحانی به وی اعتراض کردند.


حسن روحانی
 در مورد احیا شدن دریاچه اورمیه و آزاد شدن زبان تورکی نیزدروغ پراکنی می‌کند.

احیای دریاچه اورمیه یکی از وعده‌های انتخاباتی حسن روحانی برای آذربایجان جنوبی بود که  نتنها تا کنون محقق نشده است بلکه ۹۷ % آن خشک شده و  بودجه‌های که گویا برای احیا دریاچه اختصاص داده شده بود هرگز به دریاچه نرسیده و همه سیاه بازی بیش نبوده است .

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture