/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » رژیم ایران در دستگیری قهرمان تورک توسط کرد‌ها در عراق در کجای ماجرا‌ قرار گرفته است !
رژیم ایران در دستگیری قهرمان تورک اورمیه ای توسط کرد‌ها در عراق در کجای ماجرا‌ قرار گرفته است !

رژیم ایران در دستگیری قهرمان تورک توسط کرد‌ها در عراق در کجای ماجرا‌ قرار گرفته است !

اوغوز تی‌وی : بنا به اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی اسماعیل کشاورز قهرمان آذربایجانی ورزش‌های رزمی  به دلایل نامعلومی در منطقه  شمال عراق  توسط کرد‌های اقلیمک بازداشت شده است و طبق گفته اعضای خانواده این ورزشکار، آثار ضرب و شتم در بدن وی مشخص است. قهرمان  اورمیه‌ای یک‌ماه پیش به منطقه کردنشین عراق سفر کرد تا مقدمات افتتاح یک باشگاه رزمی را در این اقلیم فراهم کند. به نقل از رسانه‌های داخلی بعد از حدود ۴۰ روز از دستگیری اسماعیل کشاورز استاد کاراته در سبک کیوکوشین که در تاریخ ۱ بهمن ماه ۱۳۹۶ جهت افتتاح باشگاه کاراته به اربیل عراق اعزام شده بود که به محض رسیدن به مکان مذکور توسط نیروهای امنیتی کرد عراق دستگیر شده است.
 
نازنین زنگباری همسر اسماعیل کشاورز ورزشکار دستگیر شده در شمال عراق در مورد آخرین وضعیت این رزمی‌کار گفت: اسماعیل کشاورز استاد کاراته در سبک کیوکوشین و قهرمان جهان می باشند که جهت افتتاح باشگاه کاراته به اربیل عراق اعزام شده بود که به محض رسیدن به مکان مذکور توسط نیروهای تروریستی پیشمرگه کرد دستگیر شد، این در حالی است که اسماعیل کشاورز با هیچ ارگانی در ارتباط نیست.
 
وی ادامه داد: پس از این اتفاق با سفارت ایران در اربیل ارتباط داشتیم که قول‌های مساعدی را صادر کردند که فعلا اقدامی نشده اما در این میان اجازه ملاقات با اسماعیل کشاورز را نیز یافتم که متاسفانه در صورت وی آثار شکنجه  و آسیب در حین ملاقات مشهود بود.رونده وی هم اکنون نامشخص می باشد و هیچ ادعایی به اثبات نرسیده است، از تمامی مسئولان از جمله محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی با توجه به روابط بین المللی ایشان تقاضا داریم تا برای آزادی کشاورز حمایت انجام دهند؛ در این راستا از قاضی پور نماینده مردم اورمیه در مجلس تشکر می کنیم که پیگیری‌های خوبی انجام دادند.این اتفاق مشکلات بسیاری را برای خانواده کشاورز به بار آورده است و با توجه وجود بچه و پدر سالخورده اسماعیل کشاورز خللی در زندگی وارد شده است، لذا از مردم آذربایجان و مسئولان عاجزانه تقاضای حمایت را داریم تا بتوانیم زندگی اسماعیل کشاورز را نجات دهیم.

ابراهیم کشاورز برادر رزمی کار اورمیه‌ای در گفت و گو با ایلنا گفته است: 
 اسماعیل بعد از دو روز با یک شماره ناشناس با ما تماس گرفت و گفت من را دستگیر کرده اند و گفته اند فردا پس فردا آزاد می کنند اما هم اکنون بعد از یکماه از اسماعیل خبر نداریم.از طریق نماینده کردهای  پناهنده شده عراق‌ در سولدوز (نقده) توانستیم به اربیل عراق برویم. در آنجا فهمیدیم پلیس گشتی اربیل اسماعیل را دستگیر و به یک ساختمان بزرگ نقره‌ای رنگ در آنجا منتقل کرده است.همسر و دختر اسماعیل توانستند تنها ۳ دقیقه با وی ملاقات کنند و بعد از ملاقات از دیدن اسماعیل شوکه شده بودند.همسر اسماعیل به ما گفت که اسماعیل به سختی می توانست راه برود و سرش به شدت متورم و بالای هر دو چشمش به شدت پاره شده بود.
 خاطر نشان کنیم اقلیمک کردستان از اراضی‌ قدیم تورکان آزربایجان در  عراق است که طی‌ ۱۰۰ سال اخیر با مهاجرت کرد‌های توسط کشور‌های غربی و زد ولدها غیر قابل کنترل در منطقه سعی‌ در بیرون راندن تورکمان‌های بومی دارند .در ۱۵ سال اخیر کرد‌ها توسط دولت‌های غرب و رژیم ایران سعی‌ در کنترل کردن منطقه دارند مرز‌هایی‌ را بنام اقلیمک کردستان اداره می‌کنند که این مرزها ۹۹% با آزربایجان جنوبی هم مرز است .

همزمان با این موضوع جاسم محمد الجاف، وزیر امور مهاجرت و آوارگان عراق در صفحه فیسبوک خود اعلام کرد که دولت این کشور به پیشنهاد وی مبنی بر بازگشایی گذرگاه مرزی غیر رسمی “سرتک” اداره اقلیم کرد با ایران موافقت کرده و فعالیت این گذرگاه مجددا از سرگرفته شده است.مرز سرتک، یکی از مرزهای غیررسمی تجاری در استان سلیمانیه عراق با ایران بوده و برای ترانزیت‌های تجاری بین المللی باز نیست. مردم این منطقه توسط این گذرگاه کالاهای الکترونیکی را از عراق به ایران وارد می کنند.این مرز برای رژیم ایران و کرد‌ها برای قاچاق و کولبری استفاده فراوان دارد و سپاه پاسداران این مرز را کاملا در اختیار این مهاجرین تروریست قرار داده است . 
گفتنی است ایران ۱۵ اکتبر ۲۰۱۷ به درخواست عراق ۳ گذرگاه مرزی خود از مجموع ۴ گذرگاه با اداره اقلیم کرد را به ظاهر بست ولی‌ قاچاق و رفت آمد‌های غیر رسمی‌ از مرز‌های دیگر برقرار بود . ایران با این کار سعی‌ میکرد نشان دهد که او حامی‌ کرد‌های تروریست در عراق نیست .در حالی‌ که شواهد و اسناد و حتی بعضا اعتراف‌ها غیر این عمل نمایشی رژیم آخوندی فارس را نشان میدهد. ایران طبق اسناد موجود بانی‌ پژاک ،حامی‌ “پ ک ک ” و “ی پ گ ” بوده و سال هست برای بهم زدن ترکیب جمعیت وطن تورک‌ها در آزربایجان جنوبی تورکمان الی شرقی‌ , در تورکیه, در نخجوان برای کرد‌ها شرایط سیاسی نظامی و اجتماعی فراهم می‌کند.با توجه به پیشنه رژیم فارس و پیگیری نکردن دستگیری این قهرمان اورمیه تخمین زده میشود رژیم ایران هم در دستگیری این ورزشکار نقش اساسی‌ دارد وگرنه یک اقلیمک تحت کنترل دولت مرکزی عراق, که خودش وابسته به ایران است محال است دست به چنین عملی‌ بزند.قابل ذکر است حزب دمکرات کرد بار‌ها به همکاری رژیم ایران با گروهک‌های ترورست کرد هم اعتراف کرده است.

 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture