/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » رژیم ایران مهاجرین کرد در مجلس را علیه تورکیه به حرکت در آورد + ویدئو و عکس
رژیم ایران مهاجرین کرد در مجلس را علیه تورکیه به حرکت در آورد

رژیم ایران مهاجرین کرد در مجلس را علیه تورکیه به حرکت در آورد + ویدئو و عکس

اوغوز تی‌وی :سه روز از آغاز عملیات موفق ارتش تورکیه برای پاکسازی و مقابله با گروه‌های تروریستی پ ک ک و شاخه سوری آن یعنی ی پ گ، می‌گذرد. این موضوع موجب نگرانی رژیم تروریست پرور ایران و یکی‌ از دست پرورده‌های آن “کرد‌های مهاجر” شده است.مهاجران کورد که با حمایت سیاسی و مالی ایران در مجلس ایران مشروعیت سیاسی میگیرند امروز علیه دولت بزرگ تورک به حرکت در آمدند. در قدم اول محمد قسیم عثمانی، نماینده انتسابی شورای نگهبان رژیم به  بئی کندی (بوکان)  آزربایجان در نطق  یکشنبه (۱ بهمن) صحن علی مجلس، به حمایت از گروه‌های تروریستی کرد مستقر در سوریه پرداخت و علیه رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور تورکیه  و ارتش ملی‌ تورک نفرت پراکنی کرد . 
 
محمد قسیم عثمانی در سخنرانی خود که با تبلیغ تروریزم و شوینیزم کردی (توسعه طلبی کردی) همراه بود ، با توهین به رئیس جمهوری تورکیه گفت: «الحق “رجب” ورژن کراواتی داعش است. اقدامات وی روی صدام و داعش را سفید کرده». این عروسک رژیم  در ادامه به صورت رسمی از تروریزم بین‌المللی کردی به خصوص پ ک ک حمایت کرد.
 در قدم دوم رژیم ایران با دادن چراغ سبز به  نمایندگان مهاجران کورد, در اقدامی مضحک اقدام به صدور بیانه علیه تورک‌ها کرد, که مخاطب آن گویا دبیر کل سازمان ملل متحد بود.در این نامه که بیشتر خطاب به تروریست‌های «پ ک ک» و «ی پ گ» است تا دبیر کل سازمان ملل متحد، از تمامی نیروهای مسلح و غیر مسلح کردی خواسته شده تا در برابر ارتش ترکیه به مبارزه بپردازند.

نامه  نمايندگان مهاجران کورد به سازمان ملل پيرامون حمله توركيه به تروریستها  آنقدر مضحک و بدور از زبان سیاسی و در عین حال آنتی تورک  بود که به آشکارا هم دوباره ناخواسته از همکاری رژیم ایران با مهاجران و تروریست‌های کور دپرده برداشت و هم میزان نفرت و دشمنی هردو علیه تورک‌ها بار دیگر رؤیت شد و هم لانه کردن تروریزم و شوینیست کردی در مجلس رژیم اسلامی فارس و حمایت‌های خود فارس‌ها مشاهده شد .

درعملیات عفرين نمایندگانی که  گویا از بدنه نظام اسلامی (فاشیستی ایرانی‌)هستند و منافع تروریست‌های کورد را هم  در کنار منافع رژیم ایرانی‌ حفظ می‌کنند. مطمئناً  تا از رژیم ایران حمایت و چراغ سبزی نبینند چنین اقدامی و چنین زبانی را هم نمیتوانند استفاده کنند.
هیئت رئیس مجلس ایران و دستگاه قضایی مجلس، واکنشی به یاوه‌گویی‌های این نماینده کرد، نه تنها نشان نداده بلکه برای انتشار آن زمینه را هم حاضر کردند.

 نمايندگان  کورد دررژیم ایران با نامه باز ارسالی‌ به دست و امضای  مهاجرین ضمن محکوم کردن حضور تورکیه  در سوریه و معصوم نامیدن اکراد تروریست کورد از کلمات «حکومت فاشیزم تورکیه »  «حکومت فاشیزم» و «عردوغان دیکتاتور و جنایت کار » استفاده کرده و ارتش تورکیه را متجاوز خواندند.

قسیم عثمان همچنین در میان اظهاراتش علیه تورکیه و رئیس جمهوری این کشورتورکیه، واژه‌های «حکومت فاشیزم» و «نژادپرست» را به کار برد. وی تروریست‌های کرد مستقر در سوریه را «کردهای مظلوم و بی‌پناه» نامید.

گفتنی است رژیم اسد در سال ۲۰۱۲ بدون درگیری عفرین را به گروه تروریستی پ.ی.د/پ.ک.ک واگذار کرد. بخش مرکزی استان کیلیس و قسمت‌های مهمی از ختای در ترکیه به علت ارتفاع زیاد عفرین از سطح دریا، در تیررس این هشر قرار دارند. در حملات عناصر پ.ی.د شاخه سوری گروه تروریستی پ.ک.ک طی دو سال و نيم گذشته از منطقه عفرین در شمال سوریه به پایگاه‌های مرزی ترکیه در استانهای ختای و کیلیس، دو سرباز کشور شهید و یک سرباز دیگر زخمی شده است.

آقای رجب طیب اردوغان رئیس جمهور تورکیه در این رابطه ،ضمن انتقاد از متحدان تورکیه در سازمان ناتو اظهار داشت از عفرین و منبج آغاز و تمام لانه‌های تروریستی را در سوریه نابود خواهیم کرد.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور و رئیس حزب عدالت و توسعه طی سخنانی در نشست نمایندگان این حزب در پارلمان نسبت به پایگاه سازی پ.ک.ک با کمک آمریکا در سوریه اظهار داشت: “از عفرین و منبج آغاز و تمام لانه‌های تروریستی را در سوریه نابود خواهیم کرد. کسانی که به ظاهر متحد بودند، ولی از پشت خنجر زدند نمی‌توانند مانع ما شوند”.
وی ادامه داد:”گلایه‌ای از سازمان ناتو دارم؛ شما موظف به مخالفت با تجاوز به مرز متحدان تان هستید. تاکنون چه موضعی (در دفاع از تورکیه) اتخاذ کرده‌اید؟

گروه پ.ی.د که نام «حزب اتحاد دموکراتیک» را برای خود برگزیده ،از لحاظ عقیدتی پیرو گروه تروریستی پ.ک.ک است. سازمان پ.ی.د زیرشاخه نظامی خود با نام ی.پ.گ یا همان «یگان‌های مدافع خلق» را در سال ۲۰۱۱ تاسیس کرد.

گروه ترویستی پ.ک.ک/پ.ی.د با اشغال بخش عظیمی از خاک سوریه در مرز تورکیه به تهدید امنیتی بزرگی برای این کشور تبدیل شده است.لانه کردن این گروه ترویستی در عفرین همچنین تهدیدی برای شهرهای مرزی تورکیه، منطقه عملیات سپر فرات و کاهش تنش در ادلب سوریه است.حضور این گروه در عفرین حرکت آن به سمت مدیترانه را تسهیل می کند. عفرین شمال غربی سوریه و یکی از شهرستان‌های بزرگ استان حلب است.

عفرین با شهرهای ختای و کیلیس تورکیه هم مرز است و به کوه‌های آمانوس ختای راه دارد. عفرین از آغاز جنبش مردمی سوریه در سال ۲۰۱۱ تا آغاز جنگ در این کشور لانه گروه تروریستی پ.ک.ک/پ.ی.د بود.
به دنبال پایگاه سازی پ.ک.ک و اعلام تشکیل به اصطلاح ارتش پ .ک.ک در عفرین سوریه  جهت ایجاد کردستان جعلی در اراضی‌ تورکمان ‌ها و عرب ها ، این گروه تروریستی همانند دیگر گروه تروریستی منطقه ،داعش،در ادامه نفرگیری اجباری خود اقدام به نفرگیری از کودکان در این مناطق مینماید.

 

نامه جمعی ازنمايندگان مهاجران کورد به سازمان ملل پيرامون حمله تركيه به تروریستها درعملیات عفرين
 

 

 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture