/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » رژیم پان ایرانیست آخوندی ۲۸۰ میلیارد از بودجه کشور را، به توسعه قبر فردوسی اختصاص داد.
رژیم پان ایرانیست آخوندی ۲۸۰ میلیارد از بودجه کشور را، به توسعه قبر فردوسی اختصاص داد.

رژیم پان ایرانیست آخوندی ۲۸۰ میلیارد از بودجه کشور را، به توسعه قبر فردوسی اختصاص داد.

اوغوزتی‌وی:رژیم پان ایرانیست ۲۸۰ میلیارد ریال از بودجه کشور را به توسعه مزار ابوالقاسم فردوسی اختصاص داد. این در حالی‌ است که شاعران ،قهرمانان و بزرگن آزربایجان نه تنها انکار میشوند بلکه برای فراموشی سپردن و تحقیر آنها مزار و یادبود‌های آنها را نیز نابود میکنند.

🔴شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ابوالفضل مکرمی‌فر؛ مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی، در گفتگو با «ایلنا» با بیان خبر فوق گفت: «به دنبال این هستیم تا شکوه و عظمت توس را به آن برگردانیم.مصمم هستیم تا در دولت دوازدهم اقدامات گسترده‌ای را بدون وقفه در جهت احیای منطقه توس انجام دهیم. این اقدامات بدون انتفاع و صرفاً به عنوان یک تلاش ملی برای فردوسی انجام می‌شود.


🔴میراث فرهنگی، تفاهم‌نامه‌ای را با شهرداری خراسان رضوی به امضا رسانده تا این طرح را به وسعت ۶ هکتار در جلوخوان آرامگاه فردوسی اجرا کند. در همین راستا، اقدامات لازم عمدتاً سطحی صورت می‌گیرد؛ به‌ طوری که این فضا به باغی برای فردوسی تبدیل شود؛ چنانچه در سعدیه و حافظیه‌ی شیراز سراغ داریم. در واقع این ۶ هکتار به آرامگاه فردوسی افزوده خواهد شد.»

 قابل ذکر است فردوسی  شاعری با اصلیت تاجیک‌فارس( از شاعران قرن چهارم- پنجم هجری) است که ریشه ی تنفر از ملت‌های دیگر و تورک ستیزی و عرب ستیزی را در فرهنگ فارسها و دولت مداری  پهلوی و جمهوری اسلامی نهادینه نمود. فردوسی در نزد ملل غیر فارس در جغرافیایی ایران هیچ حرمتی ندارد .

⭕️این یاوه گوی نژادپرست از سوی ایرانیان( فارس‌ها) در حالی پرستش می شود که اشعار متعفن  و افکار مسموم وی بذر نفاق و کینه در میان ملت‌ها در خاورمیانه را نه امروز, از دوران شعوبیه  , درست ۱۰۰۰ سال پیش کاشته است و با تحریف کهن‌ترین داستان‌های ، هندی ، تورکی ، یونانی و عربی خدایان قوم فارس را بوجود آورد.


🔴بسیاری از پادشاهانی که او درننگنامه اش( شاهنامه‌) از آنها نقل می کند هرگز وجود خارجی نداشته اند وی با تحریف داستانهای کهن تر و کاراکترهای آنها تاریخ و هویتی جعلی برای فارس‌ها بوجود آورد که بدون ترک ستیزی و عرب ستیزی این هویت نمی تواند ادامه داشته باشد.
وی حتی افکار متعفنی در مورد زن‌ها دارد و علاوه بر تورک ستیزی , عرب ستیزی ,بلوچ ستیزی به زنان تحقیر و توهین‌های فراوانی‌ در اشعارش  کرده که مایه خجالت است.

جالب است بدانیم در ننگنامه (شاهنامه ) فارس‌ها همه رفرانس‌ها و استناد‌ها ملیتی و تاریخی‌ خود را به آن رج میدهند و بجز ننگنامه منبع تاریخی‌ دیگری برای ارائه ندارند  مرز‌های واقع ایران معلوم است ولی‌ ایرانیان دوست ندارند با این موضوع روبرو شوند.

⭕️اولین و تنها منبع و سندی که برای تاریخ فارس‌ها ارائه میشود شاهنامه است,فردوسی در تخیلات پارسی‌ پرستی‌ خود سعی‌ می‌کند ملتی بنام پارس معرفی کند و خود فردوسی‌ با کلماتی مثل هخامنشی ، آریایی ،کوروش ، داریوش بیگانه است برای همین سعی‌ می‌کند از داستان‌های تخییلی و ترکیب آنها با واقعیت‌های آن زمان برای ملیت خود یعنی‌ فارس تاریخ سازی بکند

🔴ازهمه مهمتر فردوسی‌ فلات ایران را وطن پارس‌ها نامیده و مرز‌های ایران را تا توران یعنی‌ آذربایجان جنوبی و ترکمنستان جنوبی امروزی و از جنوب به الحواز عربی‌ و بلوچستان ترسیم می‌کند با اینکه فردوسی‌ با  دولت مداری برای فارس‌ها اشنا نیست حتی رسیدن به دولت را آرزوی خود میداند  اما حدود مرز‌های “فلات ایران”یعنی‌ کویر لوت تا قسمت‌های مرکزی افغانستان و تاجیکستان  را وطن فارس‌ها معرفی می‌کند

⭕️با اینکه بجز تخیلات فردوسی‌ در  شاهنامه  تا قبل از ۱۳۰۴ شمسی‌ کشوری به اسم ایران هرگز   رسمی‌ در هیچ اسنادی موجود نبوده است اما امروز اشغالگران فارس ادعا می کنند “ایران” اسم فلات نبوده بلکه وطن فارس‌ها بوده که علاوه بر ایران امروز, حبشه عربستان, بحرین, افغانستان, آزربایجان, گرجستان ,عراق, تورکیه… هم جز آن بوده و امروز هم است

 که بر خلاف آدعای پان ایرانیست ها و طبق ادعای فردوسی کشور ایران امروزی‌ آزربایجان ،تورکمنستان, الاحواز العربیه, بلوچستان جز آن نیست .

🔴در ذهن متعفن فردوسی‌ ، ایران فقط “فلات ایران” ,قسمت‌های منطقه فارس نشین ایران امروزی و قسمت‌های افغانستان بود که دائماً در شاهنامه با تورانی‌ها یعنی‌ آزربایجان و عرب یعنی‌ الاحواز و دنیای عرب در جنگ بود و در خیال خود با فانتزی رستم آنها‌را شکست میداد.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture