/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » رژیم ۹۶% دریاچه اورمیه را خشکانید,تنها راه نجات دریاچه از بین بردن سد‌های تجاری است .(تصاویر)
رژیم ۹۶% دریاچه اورمیه را خشکانید,تنها راه نجات دریاچه از بین بردن سد‌های تجاری است .

رژیم ۹۶% دریاچه اورمیه را خشکانید,تنها راه نجات دریاچه از بین بردن سد‌های تجاری است .(تصاویر)

اوغوزتی‌وی: رژیم آخوندی فارس ۹۶% دریاچه اورمیه ، نگین آزربایجان را خشکانیده ,امروزطوفان‌های نمکی  آزربایجان جنوبی را  به محاصره گرفته است.تداوم پروسه خشکاندن دریاچه اورمیه  و بازی‌های تبلیغاتی رژیم فارس زیر نام “احیا دریاچه” سبب شده  وضعیت دریاچه به بحرانی‌ترین درجه رسیده و سلامت بیش از ۱۴ میلیون تورک آزربایجان  را در معرض خطر جدی قرار داده است.آن چیزی که امروزعیان است ستاد احیای دریاچه «اورمیه» از طرف خود رژیم جهت پیشگیری اعتراض‌های خیابانی تورک‌های آزربایجان به خشکانیده شدن بقصد دریاچه اورمیه ایجاد شده بود.

 مدیر دفتر تلفیق و برنامه ریزی ستاد احیای دریاچه اورمیه اعتراف کرده که : نزدیک به هشتاد درصد از اقدامات سال ۹۶ مربوط به برنامه‌هایی است که در سال گذشته به طور کامل اجرا نشده‌اند.

مدیر تلفیق و برنامه ریزی ستاد احیا اعلام کرد که تنها یک میلیارد متر مکعب آب در بستر دریاچه اورمیه وجود دارد. به عبارت دیگر ۹۶ درصد از دریاچه خشکیده است.همچنین  مسعود تجریشی مدیر برنامه ریزی ستاد احیا، چهارشنبه (۱۳دی) در جلسه بررسی طرح‌های اجرایی دریاچه اورمیه با بیشرمی گفت: «کاهش بارندگی بر تراز دریاچه اورمیه تأثیر گذاشته است».

گویا  ۹۰ % عامل خشکیده‌ شدن دریاچه  صد‌های تجاری سپاه نیست و همه مشکل  احیا دریاچه آن۱۰%  عوامل  باقی‌ مانده, کاهش بارندگی و زدن چاه‌های عمیق از طرف کشاورزان آزربایجانی است. هردانش آموز دوره راهنمائی هم دانش این را دارد که ببینید در فاصله ۱۵۰ کیلو متری دریاچه اورمیه  دریاچه وان  قرار دارد که عوامل بارندگی  کم بر تراز آب این دریاچه تاثیر نگذاشته است .در حالت نرمال وسعت دریاچه اورمیه باید ۵۸۰۰ کیلومتر مربع و تراز مخزن آن ۱۲۷۸.۰۲ باشد. که بر اساس سخنان مسعود تجریشی ۹۶ درصد از دریاچه خشک شده است.

?ادعاهای دروغین دولت حسن روحانی در ۴ سال یک ماه  گذشته نه تنها  محقق نشد و دولت او هم کاری برای دریاچه نکرد بلکه با وعدههای دروغ توانست زمان لازم برای خشکاندن کامل دریاچه را برای رژیم بدست آورد؛ روحانی‌ با وعده‌های دروغ  توانست بعضی‌ از فعالین آزربایجانی را فریب داده و اعتراضات خیابانی ملت تورک آزربایجان به عنوان اهرم فشار برای احیا دریاچه و اعتراض به سیاست‌های فاشیستی دولت فارس برای خشکاندن دریاچه را بدین وسیله به راحتی‌ سرکوب و کنترل کند .
روحانی نفر دوم دولت فاشیست فارس در چهار سال اندک توجه به احیای دریاچه اورمیه نکرد بر عکس در دوره ریاست جمهوری حسن روحانی بهترین فرزندان آزربایجان بخاطراعتراض به خشکانیده شدن دریاچه اورمیه و عمل نکردن به وعده‌های احیای دریاچه اورمیه به زندان‌های طویل المدت محکوم شدند. با خشک شدن دریاچه ی اورمیه رژیم تقریبا به سیاست چندین ساله ی خودعلیه تورکان و وطن آنها آزربایجان دست مییابد.
دولت ایران حاضر نیست حتی برای شو  هم شده منابع مالی احیای دریاچه را تامین کند وعلناً علیه آزربایجان طبل نابودی را زده است. 

سران مافیایی سپاه پاسداران با احداث سدهایی تجاری بر روی رودخانه‌های آزربایجان جنوبی و رود‌های تغذیه کننده  دریاچه اورمیه (بیش از ۴۰ رود بزرگ) باعث خشکی دریاچه ارومیه گردید. جاده میانگذر غیر مهندسی دریاچه هم بر شدت این خشکی افزود.کارشناسان عقیده دارند تنها راه نجات دریاچه اورمیه عاجلا از بین بردن سد‌های تجاری از راه رودخانه‌های تغذیه کننده دریاچه است .

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture