/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » زمان‌بندی تامل برانگیز حملات و قتل‌عام مسلمانان در آراکان میانمار
زمان‌بندی تامل برانگیز حملات و قتل‌عام مسلمانان در آراکان میانمار
زمان‌بندی تامل برانگیز حملات و قتل‌عام مسلمانان در آراکان میانمار آزربایجان تورکونون اوجا سئسی ? ? اوغوزتی‌وی OğuzTV ? @oguztv ???

زمان‌بندی تامل برانگیز حملات و قتل‌عام مسلمانان در آراکان میانمار

اوغوز تی وی:کشتار مسلمانان روهینگیانی و حملات ارتش میانمار به کلانتری‌های ایالت مسلمان نشین آراکان همزمان با ارائه گزارش بین المللی به رسمیت شناختن حقوق مسلمانان از سوی دولت این کشور صورت گرفت.

گزارش نهایی که از سوی کمیسیون مشاوره آراکان که به رهبری کوفی عنان، دبیرکل سابق سازمان ملل متحد به منظور تحقیق درباره نقض حقوق بشر از سوی نیروهای امنیتی میانمار در روند عملیات های نظامی در ایالتی که اکثر جمعیت آن را روهنگیایی های مسلمان تشکیل می دهند تاسیس شده بود، 23 آگوست به دولت میانمار ارائه شد. 

این گزارش که خواستار تقسیم عادلانه منابع اقتصادی میان دولت فدرال و اداره ایالت، پرداخت خسارت اراضی مصادره شده به آراکانیان، اعطای حقوق شهروندی به مسلمانان آراکانی و استفاده نامحدود از حقوق و آزادی ها همانند سایر شهروندان بود 24 آگوست به اطلاع عموم رسید.

در پی انتشار این گزارش آراکان بار دیگر در صدر اخبار جهان قرار گرفت اما در تاریخ 25 آگوست مراکز پلیس و پاسگاه های مرزی در منطقه مونگداو به صورت همزمان هدف حمله قرار گرفت. در این حملات 96 نفر جان خود را از دست دادند.

در اطلاعیه منتشر شده از سوی دفتر آنگ سان سوچی، وزیر امور خارجه و یکی از رهبران میانمار اعلام شد مسئولیت این حمله را گروهی موسوم به ارتش نجات روهینگیای آراکان (ARSA) با انتشار مطلبی در شبکه های اجتماعی برعهده گرفتند.

ارتش نیز به بهانه حمله به پاسگاه ها به اقلیت مسلمان آراکان یورش برده و محل سکونت آنها را تخریب و اهالی آنجا را به قتل عام کرد.

به همین دلیل مسلمانان با ترک خانه های خود قصد مهاجرت به بنگلادش را داشتند ولی با ممانعت حکومت این کشور مواجه شدند و مسلمانان در مرز دو کشور محصور ماندند.

دکتر آنیتا چونگ سخنگوی هیات اروپایی روهینگا در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی در 28 آگوست اعلام کرد: در حملات نیروهای وابسته به ارتش میانمار در 3 روز گذشته 2 الی 3 هزار مسلمان کشته شده و بیش از 100 هزار مسلمان نیز بی خانمان شده اند.

برخی مسلمانان میانمار که علی رغم ممانعت دولت این کشور از دسترسی به آنان موفق به استفاده از اینترنت شده اند در شبکه های اجتماعی اعلام کرده اند که 70 روستا به طور کامل ویران شده است در روستاهای مذبور 60 الی 70 هزار مسلمان با ترک اجباری خانه هایشان در مرز میانمار با بنگلادش به سر می برند.

با وجود اعمال محدودیت توسط حکومت بنگلادش 20 هزار آراکانی توانسته اند از طرق غیر رسمی وارد این کشور شوند ولی بیش از 50 هزار مسلمان در کوه ها ی مرزی دو کشور در بلاتکلیفی به سر می برند.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture