/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » سربازان تورک بعد از آزاد سازی شهر جرابلس شب در کوچه ها خوابیدند+ تصاویر
سربازان تورک بعد از فتح جرابلس

سربازان تورک بعد از آزاد سازی شهر جرابلس شب در کوچه ها خوابیدند+ تصاویر

اوغوز تی وی:به دنبال آزادسازی شهر جرابلس از سلطه داعش توسط ارتش آزاد سوریه که با کمک و پوشش نیروهای ائتلاف و حمایت توپخانه آنکارا صورت گرفت، امروز پنجشنبه تورکیه ۲۰ دستگاه تانک اضافی را در مناطق آزاد شده مستقر کرد.

یک مقام ارشد تورکیه گفت:«بیش از ۲۰ تانک و آمبولانس از مرز نزدیک شهر کرکمیش ترکیه واقع در جنوب شرق این کشور عبور کرده و وارد قلمرو سوریه شد».

وی افزود:«ترکیه آماده است در صورت درخواست ارتش آزاد تانک‌های بیشتری را برای حمایت از مخالفان معتدل سوری در سوریه مستقر کند».

در همین حال منابع ارتش آزاد سوریه اعلام کردند، هدف بعدی نیروهای انقلابی ارتش آزاد پس از کنترل شهر جرابلس، بازپسگیری شهرستان «باب» است ».

این منبع افزود:«در عملیات آزادسازی جرابلیس نیروهای ترکیه هیچگونه تلفاتی متحمل نشده‌اند. تنها یکی از نیروهای ارتش آزاد در این عملیات به قتل رسید».

این در حالی است که دفتر تبلیغانی جنبش «نورالدین زنکی» از عقب نشینی نیروهای داعش و استقرار آنها در شهر الباب در حلب خبر داد. شهر باب اکنون تنها جایی است که در استان حلب در دست داعش باقى مانده است.

از سوی دیگر منابع خالفان سوری علام کردند که شبه نظامیان داعش برای جبران شکست خود در جرابلس به یکی از اردوگاههای مخالفان در نزدیکی مرز اردن حمله کرد.

حمله داعش به اردوگاه مخالفان در مرز اردن با مقاومت سرسخت مخالفان سوریه مواجه شد. شبه نظامیان داعش با از دست دادن بیش از ۳۰ تن مجبور به عقب نشینی شدند.

طبع این منبع یکی عامل انتحاری داعشی با استفاده از خودروی بمبگذاری شده تلاش کرد که خود را در یکی از اردوگاهها مخالفان در نزدیکی مرز سوریه – اردن با خودرو منفجر کند اما موفق نشد. 

 گفتنی است بعد از آزاد سازی شهر جرابلس سربازان تورک شب را در کوچه ها سپری کردند و وارد حریم خصوصی خانه های متروک نشدند عملکرد سربازان تورک تحسین جهانی داشت  طوری که اکثر کشور های دموکراتیک ازجمله امریکا از این بابت از کشور تورکیه سپاس گزاری کرد این در حالی است که تا کنون چندین بیانیه  و قطعنامه از سوی کشور های مختلف و سازمان عفو بین الملل بر علیه تروریست های کرد صادر شده وآنها را  جنایت کاران جنگی در امور اعراب و تورکمانان سوریه نامیده اند ترورست های کرد بعد از اشغال مناطق عرب نشین و تورکمان خانه هایآنها را به یغما بردند و حتی اجازه بازگشت به خانه های خود را ندادند

 در این خصوص طبق معمول رسانه های فارسی میدان را خالی نگذاشتند و عملکرد تورکیه را که تحسین جهانی داشت دخالت در امور داخلی  سوریه  خوانند و همچنان بر طبل  تورک  ستیزی می زنند بی بی سی فارسی در گزارشی  گستاخانه به تحریف وقایع  سوریه پرداخت و سربازان تورک را به بد رفتاری با اهالی محکوم کرد این در حالی است که اهالی شهر را ترک کرده اند  و معلو نیست منظور این رسانه از اهالی  چه کسانی هستند 

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture