/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » سردبیر نشریه ارمنی:حکومت ایران از ۳۰ میلیون تُورک آزربایجانی می‌ترسد
سردبیر نشریه ارمنی:حکومت ایران از ۳۰ میلیون تُورک آزربایجانی می‌ترسد

سردبیر نشریه ارمنی:حکومت ایران از ۳۰ میلیون تُورک آزربایجانی می‌ترسد

اوغوزتی وی: سردبیر نشریه مطرح ارمنی گفت: «موضع جمهوری اسلامی ایران در قبال اشغال “قاراباغ” و ادعای “نسل کشی ارامنه” با ارمنستان یکسان است، اما به دلیل ترس از “۳۰ میلیون تُورک آزربایجانی” (آذربایجان جنوبی) این موضوع را رسما اعلام نمی‌کند.»

فرد ملکیان؛ سردبیر نشریه ارمنی «آلیک» واقع در تهران، یکشنبه (۲۰اسفند ۱۳۹۶) در گفتگو با خبرگزاری رسمی «تی ای آر تی» ارمنستان (TERT)، به بررسی نقش تُورک‌های آذربایجان  تحت اشغال ایران در سیاست خارجی تهران پرداخت.

در این گفتگو، جمعیت تُورک‌های آذربایجانی جنوبی “۳۰ میلیون نفر” عنوان می‌شوند. همچنین از بیداری ملت تُورک آذربایجان (جنوبی) و حرکت ملی آذربایجان به عنوان «پان تورکیزم» نام برده می‌شود.

این روزنامه‌نگار ارمنی گفته است: « فراگیر شدن بیداری ملت تُورک‌ آذربایجان (جنوبی) در تضاد با سیاست خارجی و داخلی تهران است. به عبارتی دیگر، آذربایجانیزم یعنی آنتی ایرانیزم.»

وی در ادامه می‌افزاید: « تُورک‌های آذربایجان جنوبی برای سیاست در پیش روی تهران، “مشکل” ایجاد می‌کنند. لذا حاکمیت با چراغ خاموش و در “سکوت”، در حال مبارزه با آنها است.»
فرد ملکیان در تشریح سیاست دوگانه تهران علیه آذربایجان شمالی و تُورکیه نیز گفته است: «تهران در قبال آذربایجان شمالی و ترکیه ظاهرا موضع بیطرفانه نشان می‌دهد اما، در دو مسئله اشغال قاراباغ و ادعای نسل کشی ارامنه، با ارمنستان موضعی یکسان دارد.»

سردبیر نشریه الیک اضافه می‌کند: «این تنها ظاهر قضیه است. اگر غیر از این باشد، تهران با خشم و واکنش ۳۰ میلیون تُورک‌ آذربایجان جنوبی روبرو خواهد شد.»

رژیم ایران سالیان سال است برای تکمیل سیاست‌های ضد تورک خود از ارمنی‌های  و کرد‌های مهاجر و تروریست به عنوان کارت سیاسی استفاده می‌کند.

جمهوری اسلامی علیرغم ادعای مسلمان بودن و ادعای رهبری جهان اسلام، یکی از مهم‌ترین حامیان ارمنستان اشغالگر است. در زمان اشغال قاراباغ، ایران با ارسال سلاح و کمک‌های مادی، جانب ارمنستان را گرفت و این روند همچنان ادامه دارد.حکومت ایران به چند هزار ارامنه ساکن در جغرافیای ایران هر گونه امکانات را فراهم می کند و برادری خود را با ارامنه اشغالگر همچنان حقظ کرده است این در حالی است که بیش از نصف جغرافیای ایران را تورک های آزربایجان جنوبی تشکیل می دهند که از هیچ گونه حقوق اولیه خود بر خوردار نیستند .صدور مجوز برای لابی سیاسی حزب آسالا و داشناکسیون در تهران و حمایت از آنان زیر پرچم حکومتی اسلامی پارسی- ایرانی‌ نمونه بارز این سیاست کثیف ایرانیان علیه تورکان اللخصوص تورکان آزربایجان است .

ارامنه اشغالگر توسط مقامات رسمی ایرانی دوست تاریخی و ملی ایران خطاب می‌شوند.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture