/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » سعید شبستری: اصلاح و بازبینی اسامی مناطق جغرافیایی در دستور کار مسئولان میباشد

سعید شبستری: اصلاح و بازبینی اسامی مناطق جغرافیایی در دستور کار مسئولان میباشد

اوغوز تی وی:معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه دولت یازدهم وارث بی‌قانونی و تخلفات دولت قبل در حوزه تقسیمات کشوری است گفت: اصلاح و بازبینی اسامی مناطق در دستور کار مسئولان میباشد.
به گزارش اصحاب رسانه معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی گفت: بایستی مطالبات مردم را جواب داد ولی در عین حال باید قانون را رعایت کنیم که این امر موجب ایجاد پارادوکس / دوگانگی / شده است.
سعید شبستری روز سه شنبه در جلسه تقسیمات کشوری استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان در تبریز افزود: این جلسه در جهت رفع ابهامات مرزی و مشکلاتی که بین استان‌های هم مرز در سال‌های گذشته وجود داشته به صورت منطقه‌ای در کشور برگزار می شود.
وی ادامه داد: در این زمینه کارهای کارشناسی و لازم بین چهار استان شمالغرب کشور جهت رفع مشکلات و مسائلی که مطرح بود انجام شده است.
وی با بیان اینکه در آذربایجان شرقی یک سری مشکلات کلان در مورد تقسیمات وجود دارد، اظهار کرد: کارهایی در این خصوص انجام گرفته که ازجمله آنها بازبینی و اصلاح نام‌های آبادی‌های بالای ۵۰ خانوار در سال گذشته و بازبینی و اصلاح آبادی‌های زیر ۵۰ خانوار در سال جاری است.
خاطرنشان می سازیم غالب اسامی جغرافیایی در آذربایجان جنوبی با عناوین جعلی در اسناد دولتی ثبت شده است این جعلی سازی در راستای فارسیزه کردن و سیاست نژادپرستی حکومت ایران شکل گرفته است معاون استانداری آذربایجان شرقی بدون اشاره به این امر مهم از تغییر اسامی آبادی‌ها خبر داده است.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture