/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » سهیلا کارگر فعال قزوینی به ۵ سال حبس تعزیری محکوم گردید

سهیلا کارگر فعال قزوینی به ۵ سال حبس تعزیری محکوم گردید

اوغوز تی وی:سهیلا کارگر فعال ملی آزربایجان جنوبی ساکن قزوین از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب رژیم در  قزوین به ۵ سال حبس تعزیری محکوم گردید.

خاطر نشان کنیم سهیلا کارگر فعال مدنی آزربایجان اهل قزوین که از تاریخ ۲۶ اردیبهشت‌ماه در منزل مسکونی‌اش توسط ماموران امنیتی بازداشت شده بود روز جاری با تودیع وثیقه از زندان قزوین آزاد شد.گفتنی است این فعال ملی طبق گفته برادر خویش در زمان بازداشت مورد ضرب و شتم نیرو های حکومتی قرار گرفته بود  . بعد از باز داشت این فعال ملی حکومت ایران ایشان را به تشکیل گروه و فعالیتعلیه دولت مرکزی متهم کرده بود در این رابطه  بیشتر فعالن ملی با تهیه بیانیه ای خواستار آزادی ایشان شده بودند

ماموران امنیتی ایران در زمان  بازداشت ایشان وسایل شخصی وی از جمله «لپ تاپ، موبایل، فلش، سی دی ها و کتاب های» او را با خود برده اند.

پیشتر سهیلا کارگر برای نامزدی انتخابات مجلس دهم از شهر قزوین ثبت نام کرده بود که هئیت‌های اجرایی صلاحیت وی برای حضور در این انتخابات را رد کردند.

وی همچنین ادمین کانال تلگرامی «گؤی قورشاغی» بود که در این کانال، نظرات کاربران درباره مسائل روز در ایران و آذربایجان را منتشر می کرد.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture