/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » سؤ استفاده رژیم ایران از اختلافات بین هلند-تورکیه وآغاز تخریبات ایرانی علیه تورکیه

سؤ استفاده رژیم ایران از اختلافات بین هلند-تورکیه وآغاز تخریبات ایرانی علیه تورکیه

اغوز تی‌وی :همزمان با گسترش دامنه اختلافات بین هلند و تورکیه، رژیم غاصب و آنتی تورک ایران از اوضاع پیش آماده سؤ استفاده کرده و برای ایجاد اهرم‌های فشار اقتصادی و روانی‌ جدید علیه تورکیه با اعلان بیانه ای تاکید نمود، ایرانیها از سفر به تورکیه خودداری نمایند.

 

وزارت امور خارجه رژیم فارس  یکشنبه ۲۲ اسفندماه در بیانیه‌ای که در وب‌سایت این وزارت‌خانه منتشر شد،  بهانه‌ شرایط امنیتی تورکیه در ماه‌های گذشته را به پیش کشیده و با و جو سازی وحشت و ناامنی‌ در تورکیه  گویا نگران  «امنیت و سلامت شهروندان ایرانی»  است. 

در این بیانیه کوتاه آمده است: “با توجه به در پیش بودن تعطیلات نوروز و برنامه تعدادی از هموطنان جهت سفر گردشگری به خارج از کشور و نظر به شرایط امنیتی ترکیه در ماههای گذشته و نگرانی برای امنیت و سلامت “شهروندان ایرانی” در این کشور، به کلیه هموطنانی که قصد مسافرت به ترکیه را دارند، توصیه اکید می گردد در صورت ضرورت غیرقابل اجتناب به انجام سفر، احتیاط لازم را بنمایند.” روزنامه‌ها و رسانه‌‌های دولتیایران  یکصدا به این کمپین تخریب ترکیه پیوستند حتی بسیاری از رسانه‌‌های بظاهر مخالف رژیم در خارج از این سیاست رژیم حمایت کردند.

با اینکه رژیم تروریستی ایران  امروز خود صد‌ها برابر  بیشتر از ترکیه مورد هدف و حساسیت اروپا و غرب  است ولی‌ سعی‌ می‌کند از اوضاع پیش آمده سو‌ استفاده کرده واز جبهه غرب به ترکیه سنگ اندازی کند .
در موازی این حرکت تخریباتی رژیم ,  از سمت دیگر هم بطور گسترده مشغول تبلیغات تور‌های نوروزی به ارمنستان  با قیمت‌های بسیار ارزان , حتی ارزانتر از سفر‌های داخلی‌  است . رژیم میداند بیش از ۷۵% توریست‌هایی‌ که از جغرافیایی موسوم به ایران وارد تورکیه می‌شوند همگی‌ تورک‌های آزربایجان و قشقایی هستند و تبلیغات ایرانی‌ در آنها تاثیر نمی‌گذارد چون ملت تورک شاید از نظر جغرافیایی در داخل مرز‌های باسمه‌ای ایران اسیر باشد ولی‌ از نظر فکری ،تفریحی ،تجاری ،فرهنگی‌ کاملا با تورکیه و با آزربایجان شمالی خود را منطبق کرده و حرکت می‌کند و اگر هم ترکیه نروند به آزربایجان شمالی یا کشور‌های دیگر  خواهند رفت ولی‌ هیچ تورک از جغرافیایی ایران به هیچ وجه به ارمنستان روی نخواهد آورد.

برای همین برای اکثریت توریست‌های تورک تورکیه سیاست وحشت و تخریب ترکیه را به نمایش می‌گذرد,مابقی توریست‌ها را با تبلیغ‌ تور‌های نوروزی  بسیار ارزان  سعی‌ دارد بسمت ارمنستان هدایت کند تا بتواند منافع و سیاست‌های اشغال گرایانه خود را تحکیم بخشد.

سالیان سال است  برای جهان آشکار است که رژیم جمهوری اسلامی نه تنها به جان شهروندان ملل دربند در ایران «شهروندان ایران »در هیچ کجای جهان حتی در داخل خود کشورش اهمیتی تا کنون نداده بلکه خود رژیم ایران برای فراری دادن شهروندان یا  بالا بردن مرگ میر  آنها همه جنایتی می‌کند برای جهان آشکار است موجب بسیار از نا آرامی‌های داخل در تورکیه هم خود رژیم ایران است. از پشتیبانی‌ و کمک رسانی به گروه‌های تروریستی کورد همچون پ.ک.ک (pkk) گرفته تا جا سازی جاسوس‌های دولتی و تربیت تروریست‌های اسلامی  سالهاست که دست و دم رژیم ایران از همه طرف دیده میشود.

تنشهای بین جمهوری اسلامی ایران بر سر مسائل منطقه و بویژه سوریه، طی دو هفته اخیر با عدم دعوت از جمهوری اسلامی در نشست سه جانبه تورکیه،، روسیه و امریکا بر سر مسائل سوریه و نیز پس از نشست امنیتی مونیخ افزایش یافته است.با آمدن ترامپ و وارد شدن تورکیه به گوی میدان و فعال شدن کشور‌های عرب علیه ایران کار برای رژیم آخوندی و اشغالگر ایرانی‌ سخت تر شده و در سال‌های اخیر همه دستاورد های توسعه طلبانه  و تروریستی ایرانیان امروز یکی‌ پس از دیگری  در خطر محو و نابودی قرار گرفته است  حتی خود کشورموسوم به ایران از داخل خود هم تهدید‌های ملل را حس می‌کند  .

مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه تورکیه،در سخنانی در نشست مونیخ گفت که ایران در تلاش است تا سوریه و عراق را به دو کشور شیعه  فارسیزه شده تبدیل کند که این بسیار خطرناک است.
اردوغان هم پیشتر در نشستی در بحرین گفته بود که رژیم ایران با شوینیستی فارسی (ملی‌ گرایی فارسی )منطقه را ناآرام کرده است ما جلوملی‌ گرایی فارسی ایرانی‌‌ها خواهیم ایستاد.اغوز تی‌وی

 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture